RU

Закриття справ, брехня в деклараціях: наслідки рішення КСУ

27.02.2019, 14:37
Закриття справ, брехня в деклараціях: наслідки рішення КСУ - Фото
Конституционный суд Украины (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для всіх чиновників, а значить - практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні. Про це йдеться в заяві організації Transparency International у зв'язку з рішенням Конституційного суду визнати неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

"Більш того, всі суб'єкти е-декларування отримають індульгенцію на сумнівне майно, придбане за останні два з половиною роки... Цілком законним може виявитися майно чиновників, вартість якого на мільйони гривень перевищує офіційні доходи...", - йдеться в повідомленні TI.

В організації також підкреслюють, що брехня в деклараціях тепер буде безкарною. Декріміналазація незаконного збагачення порушує міжнародні зобов'язання України.

За даними TI, рішення суду призведе до закриття щонайменше 50 справ проти підозрюваних в корупції топ-чиновників, які зараз розслідує НАБУ, а також до закриття справ, які зараз в судах.

Розслідування, які веде НАБУ про незаконне збагачення. Звіт за друге півріччя 2018-го (натисніть, щоб збільшити):

 

26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення. LIGA.net  опублікувала повний список народних депутатів, які підписали в 2017 році представлення, на підставі якого суд прийняв таке рішення, а також список суддів, які виступили "за".

Читайте також: Конституційний дефолт: економічні наслідки рішення КСУ

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини