RU

Законопроект про Вищу раду правосуддя вже в Раді

26.09.2016, 13:34
Законопроект про Вищу раду правосуддя вже в Раді - Фото
Петро Порошенко
Апарат Верховної Ради отримав проект закону про Вищу раду правосуддя. Відповідний документ з позначкою "невідкладний" був внесений 23 вересня президент Петром Порошенком, йдеться на сайті парламенту.

Законопроект №5180 від 23 вересня 2016 року про Вищу раду правосуддя передбачає, що цей орган суддівського самоврядування буде головним в питаннях суддівської кар'єри - замість Вищої ради юстиції.

Положення документа визначають права Вищої ради правосуддя в прийнятті рішень про призначення, звільнення та переведення суддів, а також про затримання, арешт, відсторонення і т.д.

До складу Вищої ради правосуддя увійде 21 член. 10 з них будуть обрані на з'їзді суддів, двох призначить президент, ще двох - Верховна Рада. Також по два члена вибере з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вишів та наукових установ.

Голова Верховного суду увійде до складу нового органу за посадою.

Текст документа поки не оприлюднений.

2 червня 2016 року Верховна Рада внесла зміни до Конституції в частині правосуддя. 6 вересня 2016 року Рада з питань судової реформи схвалив проект закону про Вищу раду правосуддя, що стосується внесення зміни до Конституції в частині правосуддя (тих, які вступлять в силу 30 вересня).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини