RU

Законопроект про Донбас не дозволить заморозити конфлікт - Фріз

05.10.2017, 13:30
Законопроект про Донбас не дозволить заморозити конфлікт - Фріз - Фото
Ірина Фріз (фото - facebook.com/Iryna.Friz)
Президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу №7163 не допустить повторення придністровського сценарію на сході України і не дозволить на десятиліття заморозити конфлікт. Про це у своєму Facebook написала народний депутат від БПП, член парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Ірина Фріз.

Парламентарій зазначила, що документ виключає можливість для Росії виступити посередником або "миротворцем" в Донбасі, чітко визначаючи РФ "суб'єктом агресії проти України".

"Ми ставимо законодавчий запобіжник на придністровський сценарій. В Україні все буде по-іншому, тут не буде замороженого на десятиліття конфлікту", - підкреслила Фріз.

"Законопроект називає все своїми іменами і вводить вперше в Україні чіткі дефініції: тимчасова окупація РФ територій Донбасу, діяльність збройних сил і інших військових формувань РФ, окупаційна адміністрація РФ. Це не прості слова - це визнання на законодавчому рівні реального стану речей", - відзначає вона.

Депутат підкреслила, що проект створює "передумови для ефективного процесу реінтеграції Донбасу на умовах України" і закладає "основу для активізації геополітичного дипломатичного наступу на РФ".

Читайте також: Комітет Ради підтримав законопроект по Донбасу, але з правками

За словами Фріз, документ "ставить крапку" на спробах Кремля "створити ілюзію самоврядності окупованих територій, наявності на них демократичних процедур, права на самовизначення".

Вона також зазначає, що законопроект №7163 посилається на 51-ту статтю Статуту ООН і фіксує право України на самооборону. "Це дуже важливо - не йдеться про сепаратизм або якийсь натяку на нього, йдеться про інтервенцію", - заявила Фріз.

"Законопроект стане відправною точкою для подальших дій України стосовно окупованій частині Донбасу. Документ не є рамковим або формальним. Він чітко розподіляє повноваження і створює ефективну систему взаємодії на рівні силових структур. І цей механізм рано чи пізно буде використаний", - додала парламентарій .

4 жовтня 2017 року президент
Петро Порошенко вніс до Верховної Ради два законопроекти, спрямованих на врегулювання ситуації в Донбасі. Перший націлений на забезпечення державного суверенітету України над тимчасово захопленими гібридною російською армією районами Донбасу і де-факто описує стан війни з РФ.

Другим проектом - №7164 - пропонується продовжити на рік дію закону про особливий статус місцевого самоврядування в ОРДЛО, термін якого закінчується в цьому місяці. 5 жовтня в парламент було внесено допрацьована версія цього законопроекту.

Читайте також: Рада розгляне проекти законів по Донбасу після обіду

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини