RU

Законопроект про держслужбу пройшов перше читання

23.04.2015, 17:02
 Законопроект про держслужбу пройшов перше читання - Фото
Володимир Гройсман
Верховна Рада України прийняла в першому читанні нову редакцію проекту закону про держслужбу №2490. За таке рішення проголосували 226 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, проект передбачає розмежування політичних і адміністративних посад, конкурсні процедури підбору кадрів на держслужбу, пріоритет кар'єрній службі та посилення персональної відповідальності держслужбовців за виконання своїх обов'язків. Передбачається, що новий закон забезпечить децентралізацію держслужби і забезпечить належну якість її роботи. Прийняття нового закону про держслужбу передбачено угодою про асоціацію України з ЄС, а також коаліційною угодою.

Депутати довго не могли прийняти законопроект за основу і підтримали його на вечірньому засіданні тільки після запевнення спікера Володимира Гройсмана, що документ буде доопрацьований до другого читання за повною процедурою. Народний депутат від Радикальної партії Ігор Попов у своєму виступі заявив, що, можливо, депутати бояться підтримувати цей закон, вираховуючи свій стаж держслужби, а також дотримуючись інтересів своїх помічників-консультантів. У той же час, за його словами, якщо нинішня коаліція дійсно збирається міняти систему держуправління, цей закон потрібно приймати. Те, що можна виправити, буде виправлено до другого читання, а питання стажу держслужби відпадуть після скасування спецпенсій.

Нагадаємо, на ранковому пленарному засіданні у депутати не змогли прийняти цей законопроект. Перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що лідерам фракцій необхідно провести роботу з депутатами з питання дисципліни. Парубій також запропонував публікувати списки народних депутатів, які пропускають пленарні засідання.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини