RU

Законопроект про публічну інформацію можуть розглянути завтра

04.11.2010, 13:15
Законопроект про публічну інформацію можуть розглянути завтра - Фото
220cf97ced6ffa09ae75449b51e1e2a1.jpg

Законопроект про публічну інформацію можуть розглянути завтра

Верховна Рада України може розглянути проект закону про доступ до публічної інформації завтра, якщо опозиція знову не заблокує парламентську трибуну. Про це повідомив журналістам глава Верховної Ради Володимир Литвин (на фото).

Відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, коли цей законопроект може бути розглянутий депутатами, В.Литвин зазначив: "Я думаю, завтра. Якщо не заблокують трибуну. Я зараз подивлюся у плані готовності, в плані завершення роботи над цим документом Головного юридичного управління, але знову ж, ви знаєте, те, що вчора відбувалося у Верховній Раді України, дозволяє мені зробити висновок, що опозиція боротьбу з Президентом України переклала на новий рівень, почали воювати із країною. Усі питання, на яких наполягали, були включені вчора для розгляду. Це навіть не театр абсурду, це певна демонстрація конвульсій".

Нагадаємо, розгляд цього документа у повторному другому читанні був перенесений парламентом на 2 листопада, однак цього дня законопроект не був розглянутий через претензії до нього Уповноваженої з прав людини, після засідання комітету з представниками Уповноваженого глави парламенту В.Литвин повідомив, що у цей час над документом працює головне юридичне управління Верховної Ради.

Нагадаємо, регіонали пропонують парламенту прийняти не закон про доступ до публічної інформації, а проект змін до ряду чинних законів, який, за їхніми словами, і відкриє доступ до інформації. Про новий проект N7123 сьогодні на брифінгу розповіли члени Комітету з питань свободи слова і інформації, депутати від фракції Партії регіонів Олена Бондаренко і Володимир Ландик.

До того ж В.Ландик зазначив, що законопроект А.Шевченко не передбачає зміни до інших законів, зокрема, про інформацію, про статус народного депутата, про статус депутатів місцевих рад, що може внести суперечності до чинного законодавства. "Ми намагалися його поправками зробити більш-менш, але і тут ми отримали протистояння вже з нашим Уповноваженим з прав людини. І коли його представник сьогодні прийшов і нам доводить, що це ні в тин, ні у ворота, по-українськи говорячи, тут ми вже прийняли рішення, що будемо йти за нашим законопроектом, головною метою якого є зміни до інших законів... Підсумок буде той же - доступ до публічної інформації відкритий", - сказав він.

Раніше Верховна Рада не включила до порядку денного на 2 листопада, проект закону про доступ до публічної інформації. Про це заявив глава парламентського Комітету з питань свободи слова і інформації Андрій Шевченко. "Мені дивно, що все це проігноровано. Якщо говорити відверто, з боку це виглядає як ще один спосіб затягнути розгляд цього питання", - сказав він.

Більше про законопроект А.Шевченко - тут>>>

Володимир Литвин: довідка та добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини