RU

"Закони 16 січня" не діють з 2 лютого - Мін'юст

05.02.2014, 16:41
d0af8d54ca0634a68b86ffd03ce17477.jpg
У Міністерстві юстиції України заявили, що "закони 16 січня" втратили силу 2 лютого, а норми законів, які були змінені у зв'язку з прийняттям цих законів, відновлені - їм повернули первісний вигляд. Таким чином міністерство відреагувало на сьогоднішні публікації в деяких ЗМІ про те, що норми законів, прийнятих 16 січня Верховною Радою і значно обмежили права і свободи громадян, продовжують діяти.

У відомстві підкреслили, що 1 грудня - в день публікації закону №732-VII "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" в офіційній пресі - документ був включений Міністерством юстиції до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів з присвоєнням реєстраційного коду. І це підтверджує факт втрати чинності нормами "законів 16 січня".

Проте юристи проблему бачать в способі скасування "законів 16 січня" і особливо підкреслюють, що вони діяли в період з 16 січня до 2 лютого цього року.

"Безумовним фактом залишається те, що закони, прийняті 16 січня, були не скасовані законом N732-VII від 28 січня 2014 року, а втратили чинність, що визначає їх дію в період з моменту набрання чинності до 2 лютого цього року", - підкреслили експерти видання ЮРЛІГА.

Раніше деякі ЗМІ поширили інформацію про те, що скандальні норми законів, прийнятих парламентом 16 січня, продовжують діяти.

Нагадаємо, законом № 734 -VII Верховна Рада 28 січня скасувала дев'ять з одинадцяти прийнятих 16 січня законів, які охрестили репресивними і диктаторськими, тому що значно обмежили права і свободи громадян.

Найбільший резонанс серед "законів 16 січня" викликав закон N721-VII "про суддів, судоустрій та додаткові заходи захисту безпеки громадян". Цим актом передбачалося: заборона на збір інформації про суддів, правоохоронців, їх родичів і членах сімей; посилення кримінальної відповідальності за протидію суддів та правоохоронців; кримінальне покарання за наклеп; заборона автоколон із понад п'яти автомобілів; позбавлення волі за блокування чужого житла; посилення кримінальної відповідальності за екстремістську діяльність і пропаганду екстремізму; обмеження права на мирні зібрання, заборона носіння на мітингах касок і масок, використання звукової апаратури, наметів, сцен, без дозволу; громадські організації, що фінансуються зарубіжними донорами, отримали статус "іноземних агентів" і були оподатковані; спрощене закриття сайтів; покупка SIM-карт з паспортом.

Скасування "законів 16 січня"  на переговорах з президентом Віктором Януковичем з подолання гострої політичної кризи в Україні було однією з вимог опозиції.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


<a href="http://liga.net/">Источник</a>

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини