RU

Закон про наклеп можуть прийняти після виборів, - політолог

27.09.2012, 15:01
Закон про наклеп можуть прийняти після виборів, - політолог - Фото
Володимир Фесенко
Історія з наклепом ще не закінчена, але на даному етапі партія раціоналістів у владі взяла гору над партією жорстко налаштованих політиків. Про це заявив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко, коментуючи кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ ситуацію з відкликанням законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп.

На думку політолога, ініціатором проекту закону Віталія Журавського була група політиків із серії "не пущать". "Таких людей дуже багато, від деяких місцевих керівників і закінчуючи багатьма людьми в уряді, в адміністрації і в парламенті. Є багато депутатів, ображених на журналістів, тих, хто мріє про те, щоб був такий закон, щоб їх можна було покарати аж до позбавлення волі за будь-який натяк на нібито недостовірну інформацію або просто поширення негативної інформації ", - сказав він.

Фесенко підкреслив, що Журавський виступив інструментом цієї групи політиків. "Але є люди, які відповідають за імідж країни, наприклад, Хорошковський за євроінтеграцію відповідає. І я думаю, що йому дуже неприємно було чути критику в Брюсселі з приводу цього закону. Візит Януковича до США, на Генеральну асамблею - і тут таке з'являється. .. Партія раціональної поведінки переконала президента в тому, що йому потрібно сказати своє слово і припинити цю дурість", - зазначив він.

На думку Фесенка, подальші дії раціоналістів були політтехнологічними. Заяву президента, зроблену в Штатах, було адресовано керівництву США, щоб продемонструвати після резолюції сенату США, що президент прислухається до громадської думки, піклується про свободу слова і є гарантом демократії, тобто, це вже був піар-хід з боку президента".

У той же час, за словами Фесенка, гра ще не закінчена і закривати тему закону про наклеп рано. Процедурно автор законопроекту не може відкликати документ після того, як він прийнятий у першому читанні. "Тут може бути така ситуація: зараз пауза, до виборів не чіпатимуть, а от після виборів або вже в новому скликанні його можуть витягнути і зробити другу спробу, в більш спокійних умовах. Так що потрібно бути пильними і не послаблювати критичної уваги до цього законопроекту ", - уклав політолог.

Досьє на Володимира Фесенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини