RU

Закон про конфіскацію написано на основі світового досвіду

15.09.2016, 13:24
Закон про конфіскацію написано на основі світового досвіду - Фото
Антон Янчук (фото - прес-служба Мін'юсту)
Новий законопроект про конфіскацію незаконно активів підготовлений на основі рекомендацій Всесвітнього банку і схвалений європейськими експертами. Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра юстиції Антон Янчук, передає кореспондент ЛІГА.net.

"При підготовці законопроекту використаний світовий досвід. Наприклад, методичні рекомендації Світового банку та його ініціативи StAR за законодавством про стягнення необґрунтованих активів не в кримінальному, а в цивільному провадженні. Це свого роду практичний посібник, як проектувати таке законодавство. І саме цей практичний посібник було взято за основу, коли узгоджувалася розробка цього проекту", - пояснив Янчук.

Чиновник зазначив, що проект закону отримав позитивний відгук європейських експертів, а також Генпрокуратури, яка і буде застосовувати цей закон. Принципова відмінність проекту від попередніх, за словами Янчука, в тому, що він містить менше ризиків.

"Процес стягнення необґрунтованих активів відбувається не в кримінальному, а в цивільному позовному провадженні. Органи прокуратури пред'являють цивільний позов і відповідач може довести в цивільному провадженні, що активи придбані обгрунтовано. Тут немає відносин по лінії прокурор, обвинувачений або підозрюваний. Є відносини по лінії позивач - відповідач. Що спрощує процес доведення", - підкреслив він.

Читайте також: Кабмін затвердив законопроект про громадянську спецконфіскацію

Заступник міністра звернув увагу на те, що процедура, яка передбачена проектом, може бути використана для обмеженого кола активів.

"До активів, які легко трансформувати. Наприклад, гроші на рахунках, які легко трансформувати в цінні папери, цінні папери, які також легко трансформувати в гроші. Це валютні цінності, які також враховуються на рахунках. Те, що ці активи легко трансформувати з одного виду в інший, дозволяє зловмисникам виводити ці активи з поля зору правоохоронних органів", - сказав він.

Крім цього, за словами Янчука, обмежене коло осіб, які можуть подати позов про стягнення активів. Це генеральний прокурор, в.о. генпрокурора і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Проект закону схвалений Кабміном і буде внесений до парламенту як урядовий. Міністр юстиції  Павло Петренко заявив, що розраховує на його прийняття вже на наступному пленарному тижні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини