RU

Закон про амністію активістів Майдану неможливо застосувати - суд

24.12.2013, 15:04
Закон про амністію активістів Майдану неможливо застосувати - суд - Фото
377dd650c4b53c4ace2fb2d860e6240a.jpg
Закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту в Києві не передбачає можливостей реалізації і може залишитися лише декларацією. Таку думку висловив глава Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, повідомляє прес-служба Апеляційного суду Криму.

На думку Чорнобука, аналіз положень даного закону свідчить про відсутність чітких і об'єктивних підстав, отже, і можливостей для належного застосування закону на практиці.

Голова Апеляційного суду Криму відзначив, в законі не врегульоване головне питання - механізм його практичної реалізації, через відсутність якого документ залишиться лише декларацією.

Зокрема, законом не визначено чіткий коло осіб, на яких би поширювалося його дію, не розкрито зміст поняття "учасник акції протесту і масових заходів", не уточнюється, про які саме акції протесту і масові заходи йдеться.

Також, за словами Чорнобука, закон не дає відповіді на питання про види юридичної відповідальності, від яких згадані особи повинні бути звільнені.

Закон не узгоджується з іншими законодавчими актами, які сьогодні регулюють порядок притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності, а також звільнення від такої відповідальності. Зокрема, закон вступає в протиріччя з Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом про адміністративні правопорушення, які ці питання сьогодні регулюють.

"Верховна Рада повинна повернутися до розгляду питання про внесення до цього Закону відповідних техніко-юридичних змін, які б забезпечили ефективну реалізацію положень закону на практиці і узгодженість з чинними законодавчими актами", - резюмував голова Апеляційного суду Криму.

Нагадаємо, вчора президент Віктор Янукович підписав закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання у зв'язку з подіями, що мали місце під час проведення мирних зібрань".

19 грудня Верховна Рада прийняла закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту після зриву євроінтеграції. Закон передбачає, що всі кримінальні справи і провадження  з приводу адміністративних правопорушень повинні бути закриті. Особи, залучені до кримінальної відповідальності у зв'язку з даними подіями, підлягають звільненню від відповідальності і визнаються такими, що  не мають судимості.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини