RU

Закон про створення антикорсуду схвалений Вищою радою правосуддя

18.06.2018, 13:54
Закон про створення антикорсуду схвалений Вищою радою правосуддя - Фото
Фото: прес-служба ВРП

Сьогодні, 18 червня, Вища рада правосуддя колегіально підтримала законопроект про створення Антикорупційного суду, який президент має внести в Раду заради формального запуску цього процесу. Глава ВРП Ігор Бенедисюк оголосив про це під час засідання, яке транслювалося на Facebook-сторінці структури.

"Пропоную вам підтримати підготовлений президентом України законопроект про створення Вищого антикорупційного суду", - сказав він.

Після цього члени ВРП одноголосно схвалили рішення.

Завтра в Раді збираються зареєструвати поправку про скандальну норму закону про апеляцію. Сьогодні рада громадського спостереження за НАБУ закликала Петра Порошенка виправити закон про антикорсуд.

13 червня НАБУ заявило, що норма, за якою антикорсуд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ, переданих до моменту його створення, потребує перегляду. Раніше цю ж норму закликали виправити правозахисники. Венеціанська комісія пізніше заявила, що не вимагала включення до закону норми про апеляцію, а в Раді запевнили, що вона відповідає висновкам експертів "венеціанки".

14 червня закон про антикорсуд набув чинності. 19 червня Рада може розглянути запуск цього суду.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини