RU

Закон про публічну інформацію перенесено на 2 листопада

21.10.2010, 13:15
Закон про публічну інформацію перенесено на 2 листопада - Фото
6be42a538fc7c2c3052de92954711ec0.jpg

Закон про публічну інформацію перенесено на 2 листопада

Верховна Рада України провалила сигнальне голосування з проекту закону про доступ до публічної інформації і перенесла його розгляд на 2 листопада 2010 року.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, під час обговорення документа ряд нардепів висловилися за перенесення голосування, оскільки не всі охочі змогли висловити свою позицію на засіданні профільного Комітету Верховної Ради з питань свободи слова і інформації. До того ж регіонал Михайло Чечетов зазначив, що засідання комітету пройшло не в той час, на який було заявлено. "А документ дуже серйозний. Прохання поставити на голосування питання перенесення цього законопроекту, щоб його не спалити", - сказав він.

Спікер парламенту Володимир Литвин оголосив про сигнальне голосування за цей законопроект, щоб отримати подання про те, чи набере він 226 голосів. Сигнальне голосування підтримали 174 народні депутати: 1 регіонал, 98 бютівців, 52 депутатів від НУНС, 20 депутатів від Блоку Литвина і 3 позафракційні. Комуністи у сигнальному голосуванні участі не брали.

Водночас парламент підтримав іншу пропозицію спікера - перенести розгляд цього законопроекту на 2 листопада 2010 року. "За" проголосував 251 народний депутат.

Проект закону про доступ до публічної інформації N2763 визначає саме поняття публічної інформації, гарантії і принципи забезпечення доступу до публічної інформації, порядок використання публічної інформації з обмеженим доступом і так далі.

Публічною законопроект називає інформацію, що є у віданні суб'єктів влади, а також інформацію, яка представляє суспільний інтерес - свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальної цілісності України, дає змогу зробити обґрунтований політичний вибір, забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків, запобігає порушенню прав людини, і так далі. Згідно із законопроектом, публічна інформація є відкритою, крім випадків, прописаних у цьому документі.

Стаття 11 проекту захищає посадових і службових осіб (інформаторів), які повідомляють про факти неправомірної поведінки, корупційних діянь, порушуючи обов'язки з нерозголошування інформації з обмеженим доступом, якщо вони керуються добрими намірами і впевнені, що розголошування інформації відповідає суспільним інтересам.

Такі чиновники звільняються від юридичної відповідальності.

Крім того, ст. 12 законопроекту визначає, що запитувати інформацію можуть фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень. Тобто право на доступ дається кожній людині.

Право на доступ до інформації пропонується реалізувати шляхом оформлення запитів на інформацію - індивідуальних або колективних. Запити можуть подаватися в усній, письмовій або будь-якій іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Пояснювати причину, за якою був поданий запит на отримання інформації, проект не зобов'язує. Змагатися у "красномовстві" авторам письмових запитів також не треба - його можна підготувати у будь-якій формі, головне, щоб у ньому були всі реквізити і викладена суть питання.

До того ж автори документа пропонують обмежити термін підготовки відповіді на такий запит п'ятьма робочими днями, а у випадку запиту на інформацію, необхідну для захисту життя і свобод громадянина, - про стан екології, якість харчових продуктів і предметів побуту, аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інше, - термін скорочується до 48 годин.

Інформація на запит надається безкоштовно, якщо її обсяг не перевищує 50 сторінок друкованого тексту.

ЗМІ і реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини