Заколот під час агресії Росії: Порошенко провів паралелі з 1918

17.03.2017, 13:31
Заколот під час агресії Росії: Порошенко провів паралелі з 1918 - Фото
Петро Порошенко (фото - president.gov.ua)

Президент нагадав, як тодішні політичні діячі навіть вели переговори з більшовиками про допомогу в поваленні гетьмана Павла Скоропадського

Президент  Петро Порошенко в сьогоднішньому зверненні з приводу сторіччя початку Української революції 1917-1921 років провів історичні паралелі між сьогоденням і подіями 1918 року, коли ряд українських сил підняли повстання проти гетьмана Павла Скоропадського під час зовнішньої збройної агресії, що виходила від російських більшовиків.

"Московсько-петербурзькі орди, немов сарана, хмара за хмарою сунули в Україну. А деякі провідники українського руху тим часом вважали, що головне - підняти повстання проти гетьмана. Його організатори не  цуралися перемовлятися з ленінським Раднаркомом, пропонуючи за допомогу в заколоті легалізувати в Україні більшовицьку партію", - сказав він.

За словами президента, "міжпартійна боротьба і міжособистісні інтриги не припинялися навіть тоді, коли українська влада б розповсюджувалася не далі залізничної станції, до якої відступив паровоз з членами уряду", а самовільне зняття позицій цілої армії "вже не виглядало як екстраординарна подія".

"Військовий підрозділ міг відмовитися виконувати накази вищого командування, бо командиру не подобався якийсь міністр, або так вирішила солдатський рада. Хтось переходив на бік червоних, хтось перебігав до білих. Хтось просто засновував собі власну армію, і значна частина території України опинилася, врешті-решт, під владою різноманітних "батьків" і "отаманів", з розгулом беззаконня і диктатом грубої сили", - зазначив Порошенко.

Читайте також: Розпуску Ради не буде, дострокових виборів хоче РФ - Порошенко

Також глава держави перерахував причини, які, на його думку, призвели до втрати Україною незалежності в ході подій 1917-1921 років: "помилкові ідеологічні установки: орієнтація на федерацію з Росією і дурман соціалістичної і комуністичної доктрин", "недалекоглядний, короткозорий пацифізм", "брак міжнародної підтримки".

"Але головне, що не дало тоді з'явитися українській незалежній державі - недолік внутрішньої єдності, політичні чвари, анархія, отаманщина", - підкреслив президент.

Також сьогодні, 17 березня, Порошенко заявив, що монополію на застосування сили в Україні має тільки держава і всі спроби влаштувати безлади будуть припинятися.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов