RU

Захисти право на інформацію: звернення українських журналістів

25.09.2012, 10:13
Захисти право на інформацію: звернення українських журналістів - Фото
1faba25d563faf345b4554149273e2a6.jpg
До акції долучилися провідні засоби масової інформації - Українська правда, ЛІГАБізнесІнформ, Корреспондент, Комсомольська правда в Україні, сайт Сегодня.ua, Лівий берег, ТВі, Телекритика та інші.

У заяві журналістів сказано, що закон стосується не тільки ЗМІ, але і всіх громадян, є загрозою для громадянського суспільства. "Так як до наклепу можуть віднести будь-яке публічне висловлювання або коментар, якщо суд вирішить, що воно може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства", - підкреслюється в спільній заяві журналістів.

На даний момент у групі в Facebook Скажи ні закону про наклеп. Це стосується кожного, створеної ввечері 20 вересня, налічується понад 3200 учасників, серед них - відомі журналісти, головні редактори провідних українських видань, правозахисники.

Журналісти переконані, що законопроект, запропонований представником Партії регіонів Віталієм Журавським і вже підтриманий у першому читанні ПР, КПУ і Народною партією Володимира Литвина, зруйнує свободу висловлювань в країні, змусить журналістів відмовитися від будь-якої критики на адресу влади, яка може бути згодом названа наклепом .

"Ми впевнені, що з огляду на стан судової системи України, цей закон буде використовуватися вибірково проти журналістів, які публікують критичні матеріали на адресу влади", - пояснюють журналісти.

Журналісти підкреслюють, що основне завдання законопроекту - встановити цензуру. "Інтернет-видання закликають людей захистити своє право на інформацію і сказати НІ закону про наклеп", - йдеться в заяві.

Також журналісти закликають людей звернутися до депутатів, які проголосували за цей закон і запитати "чому вони це зробили". "Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в Адміністрацію президента і дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект, і що про нього думає президент", - сказано в повідомленні.

Адреси та телефони депутатів, які голосували за законопроект
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини