RU

Захист оскаржив вирок Тимошенко у Верховному суді

09.10.2013, 15:19
Захист оскаржив вирок Тимошенко у Верховному суді - Фото
Сергій Власенко
Захист Юлії Тимошенко ще раз оскаржив у Верховному суді України вирок екс-прем'єру у газовій справі. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції захисник Сергій Власенко.

"Ми, захист Юлії Тимошенко, сьогодні хочемо зробити подарунок Віктору Януковичу. Ми хочемо подарувати Віктору Януковичу ще один юридичний шлях вирішення штучно створеної ним проблеми виборчого правосуддя, політично мотивованого правосуддя і штучно створеної ним справи Тимошенко", - сказав Власенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Власенко зазначив, що, грунтуючись на рішенні комітету міністрів Ради Європи (від 24 вересня, захист сьогодні повторно подав до Верховного суду заяву про перегляд "некоректного, незаконного вироку у газовій справі". Підставою для повторної подачі є  крім рішення комітету міністрів Ради Європи, рішення Європейського суду з прав людини.

Захисник нагадав, що у своєму рішенні від 30 квітня ЄСПЛ встановив, що суддя Родіон Кірєєв діяв всупереч закону. "Не у відповідності з поганим старим КПК, як нам розповідав колишній перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін. Суддя Кірєєв діяв всупереч старим КПК. Він приймав рішення довільно, і це при будь-яких обставин означає, що вирок у газовій справі винесено в результаті суддівського свавілля і має бути скасований", - сказав він.

Власенко також підкреслив, що, на переконання захисту, у Вищого спеціалізованого суду немає іншої правової можливості, крім як передати цю справу на розгляд Верховного суду, а у Верховного суду немає іншої правової можливості, крім як скасувати цей вирок.

Він зазначив, що надалі Верховний суд може або сам переглянути дану справу, або передати її на перегляд до суду першої інстанції, але вирок повинен бути скасований. "Віктору Януковичу достатньо дати команду підконтрольному йому Вищому спеціалізованому суду діяти відповідно до закону, а саме - передати сьогоднішню заяву Юлії Тимошенко до Верховного суду України", - сказав він.

Власенко також зазначив, що у нього є особисте прохання до голови Вищого спецсуду знайти для даної справи суддю з "нормальним прізвищем". "Щоб ​​це не був якийсь черговий Нечвоглод або Животов, це особисте", - сказав він.

Захисник також нагадав, що 24 вересня комітет міністрів Ради Європи розглянув порядок виконання низки рішень ЄСПЛ. Зокрема, йшлося про справу Тимошенко. Власенко зазначив, що комітет міністрів Ради Європи зобов'язав державу Україна проінформувати про те, як держава збирається виконувати це рішення ЄСПЛ, що, на думку Власенка, спростовує твердження українських високопосадовців про те, що рішення у справі Тимошенко давно виконано. Також представники комітету висловили своє здивування тим, що український Вищий спецсуд з формальних причин відмовив захисту Юлії Тимошенко і самої Тимошенко в передачі газової справи до Верховного суду.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини