RU

Захист Луценка висунув колонії ультиматум: дає 5 днів

21.09.2012, 15:55
Захист Луценка висунув колонії ультиматум: дає 5 днів - Фото
Юрій Луценко
Захист колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка оскаржить дії адміністрації Менської колонії у відношенні екс-міністра в адміністративному суді, якщо керівництво протягом п'яти днів не відреагує на зафіксовані порушення прав Луценка. Про це повідомив адвокат Луценка Олексій Баганець сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Баганець наголосив, що побачення Луценка з його адвокатами проходять в умовах, які порушують його право на захист, а також право його адвокатів на конфіденційну зустріч з клієнтом. Зокрема, більшість зустрічей проходило в приміщеннях, обладнаних для ув'язнених довічно, коли адвокат і підзахисний відокремлені один від одного склом і спілкуються по телефону, який прослуховується співробітником колонії.

Баганець наголосив, що по другому вироку, який ще не вступив у законну силу, на Луценка поширюється вимога законодавства про попереднє ув'язнення, за яким адміністрація зобов'язана надати можливість зустрічатися з захисником на умовах конфіденційності. Навіть беручи до уваги, що перший вирок, за яким засуджено Луценка, вже вступив в законну силу, він, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу, має право на правову допомогу і зустріч з адвокатом віч на віч без обмеження часу і кількості таких зустрічей . Будь-які втручання в приватні бесіди між адвокатом і їх клієнтом і їх прослуховування забороняються законом про адвокатуру та адвокатську діяльність, а також положенням восьмого конгресу ООН про роль адвокатів.

"Те, що сьогодні відбувається в колонії, є грубим порушенням вимог як вітчизняного законодавства, так і міжнародного законодавства", - сказав він.

Баганець повідомив, що вчора він передав письмовий адвокатський запит на ім'я начальника Менської колонії з тим, щоб йому пояснили, на яких підставах порушуються права його підзахисного, вжили заходів реагування та дали відповідь протягом п'яти днів. "Ми отримаємо від них матеріали та, в залежності від того, які вони вживатимуть заходів реагування, ми визначимося. Моя позиція - ми будемо йти зі скаргою на незаконні дії адміністрації установи до адміністративного суду", - заявив він.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини