RU

Захист Луценка подав в суд на адміністрацію Менської колонії

19.10.2012, 10:42
Захист Луценка подав в суд на адміністрацію Менської колонії - Фото
Юрій Луценко
Захисники екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка поскаржився до Чернігівського окружного адміністративного суду на дії адміністрації Менської виправної колонії, яка нібито порушує вимоги про надання побачень без обмеження їх кількості та їх конфіденційності.

Як повідомляє сайт Народної самооборони, захисник Олексій Баганець пояснив: "Ми подали позов до Чернігівського окружного адміністративного суду. Суддя в Чернігові призначив розгляд нашого позову на 29 або 30 жовтня".

Нагадаємо, у вересні Баганець висував колонії ультиматум - відреагувати на зафіксовані порушення прав Луценка. За його словами, побачення Луценка з його адвокатами проходять в умовах, які порушують його право на захист, а також право його адвокатів на конфіденційну зустріч з клієнтом. Зокрема, більшість зустрічей проходило в приміщеннях, обладнаних для ув'язнених довічно, коли адвокат і підзахисний відокремлені один від одного склом і спілкуються по телефону, який прослуховується співробітником колонії.

Баганець наголосив, що за другим вироком, який ще не вступив у законну силу, на Луценка поширюється вимога законодавства про попереднє ув'язнення, і адміністрація зобов'язана надати можливість зустрічатися із захисником на умовах конфіденційності. Навіть беручи до уваги, що перший вирок, за яким засуджено Луценка, вже вступив в законну силу, він, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу, має право на правову допомогу і зустріч з адвокатом віч на віч без обмеження часу і кількості таких зустрічей. Будь-які втручання в приватні бесіди між адвокатом і його клієнтом і їх прослуховування забороняються законом про адвокатуру та адвокатську діяльність, а також положенням восьмого конгресу ООН про роль адвокатів.

"Те, що сьогодні відбувається в колонії, є грубим порушенням", - сказав Баганець.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини