RU

Захист Луценка направив до Євросуду заяву на його реабілітацію

02.03.2013, 01:51
Захист Луценка направив до Євросуду заяву на його реабілітацію - Фото
Ірина та Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)

"Вчора ми збиралися з адвокатами. У нас повністю підготовлена заява на реабілітацію Юрія Луценка, за так званою статтею 6. Ми оскаржуємо рішення Печерського райсуду міста Києва. Сьогодні ми її відправили до Європейського суду", - заявила Ірина Луценко в коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, рішення Вищого спеціалізованого суду вирішили не чекати, оскільки практика Євросуду дозволяє це зробити. "Раніше ми цього не робили, бо для цього треба було пройти всі можливі інстанції. Вже 6 місяців нам не призначають касацію. Ми не очікуємо касації. У нас є достатньо доказів для того, щоб не чекати рішення цієї інстанції. Нічого справедливого українське судочинство по відношенню до Луценка не вирішить. Такі прецеденти (відсутність рішення касаційної інстанції - ред.) в Європейському суді є. У нас бездоганна заява, незаперечна аргументація ", - сказала вона.

"Ця заява вже направлена. Я думаю, Європейський суд у понеділок буде приймати рішення реєструвати її, чи ні", - підкреслила Ірина Луценко.

Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення про незаконність арешту Луценка - він був проведений з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Євросуд визнав порушення ст. 18, яка визначає політичну складову переслідування. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценко 15 тис. євро компенсації морального збитку.

Заяву Луценка до Європейського суду було подано у січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягало на законності арешту Луценка і заперечувало будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини