RU

Захист: Азаров не має права домовлятися з ЄС про Тимошенко

11.06.2012, 11:51
Захист: Азаров не має права домовлятися з ЄС про Тимошенко - Фото
Сергій Власенко (фото - byut.com.ua)
Захист колишнього прем'єр-міністра України  Юлії Тимошенко не був запрошений на переговори з Європарламентом (ЄП) щодо моніторингу справи екс-прем'єра. Домовленість про моніторинг справи, досягнута прем'єром Миколою Азаровим з керівництвом ЄП, викликає безліч питань. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко, коментуючи приїзд в Україну делегації спостерігачів ЄП по справі Тимошенко в складі екс-президента Польщі Олександра Квасневського та екс-голови Європарламенту Пата Кокса.

"Мені до кінця неясно, які завдання спостерігачів. Якщо вони будуть моніторити процедуру, то це одне. Але я чув виступ Мартіна Шульца (голова ЄП, - ред.), який зазначив, що спостерігачі від ЄП матимуть доступ до всіх документів, будуть розглядати суть обвинувачення", - зазначив Власенко.

При цьому, за його словами, дивує те, що про участь спостерігачів ЄС "домовлявся прем'єр Азаров, який є учасником процесу". "Я нагадаю, що Азаров був допитаний у справі як свідок. Саме під час його допиту заарештували Юлію Володимирівну. І тепер він домовляється з нейтральною стороною про їх участь в процесі. Ні, я не критикую участь європолітиків. Але те, що один з учасників кримінального процесу домовляється про моніторинг, а, умовно кажучи, думку боку Тимошенко ніхто не питає, то тут виникає багато питань", - підкреслив Власенко.

Він зазначив, що представники ЄП не пропонували захисту зустрітися для обговорення будь-яких питань щодо справи Тимошенко. "Якщо запропонують - зустрінемося, звичайно. Але я ще раз хочу підкреслити, що мене дивує роль влади в процесі приїзду спостерігачів, а також те, що саме спостерігачі будуть моніторити", - говорить він.

Власенко зазначив, що касація "вже порушила все, що тільки могла". "Я б хотів зазначити, що розгляд цієї справи в суді першої інстанції й у суді апеляційної інстанції вже визнано політично вмотивованим і невідповідним демократичним стандартам. Зокрема, це визнав і Віктор Янукович в публічному виступі", - підкреслив Власенко.

"Якщо раніше були порушення, то єдине законне рішення касації - скасування вироку та рішення апеляційного суду, закривши провадження у справі. Але замість цього ми бачимо, що касація вже почала порушувати закон, відтермінувавши розгляд справи на 26 червня без будь-яких на те правових підстав", - сказав захисник.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова ЄП Мартін Шульц домовилися про те, що за справою Тимошенко будуть спостерігати екс-президент Польщі Олександр Квасьневский та екс-голова ЄП Пат Кокс. Вони мають прибути в Україну сьогодні.

Голова ЄП повідомив, що, згідно з домовленістю з урядом України, спостерігачі отримають доступ до всіх документів справ, а також до адвокатів, прокурорів та інших чиновників.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини