RU

Захисники мови попередили, що будуть голодувати до перемоги

16.07.2012, 16:09
Захисники мови попередили, що будуть голодувати до перемоги - Фото
e727740b36a84214fb72916b8efb71f2.jpg
Безстрокове голодування на захист української мови біля Українського дому в Києві триватиме до скасування закону про мови. Про це йдеться в заяві її учасників.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, протестуючі підкреслюють: "Наша позиція є остаточною, усвідомленою і безповоротною. Ми залишаємося тут з метою захисту української мови, свободи слова і прав людини з головною вимогою - скасувати законопроект "Про державну мовну політику". До нас приходять однодумці за покликом власного сумління, серця і совісті. Тому ми залишаємося тут до перемоги".

Заяву Комітету голодуючих, яка приурочена до річниці з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України, зачитала 26-річна учасниця акції, голодуюча Оксана Неживенко. На питання журналістів, чи спілкувалися учасники акції з представниками влади, Неживенко відповіла негативно. "Абсолютно ніякого спілкування з представниками влади. Ми готові до нього, але ми його не бачимо", - сказала вона.

У понеділок біля Українського дому голодували 11 осіб, в цей же день до них приєднався ще один громадянин.

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики", який викликав хвилю протестів по всій Україні. Закон, який набуде чинності у разі підписання президентом, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких нею розмовляють 10% жителів.

Після цього декілька нардепів від опозиції оголосили голодування під Українським домом, але протрималися без їжі недовго: як тільки стало зрозуміло, що влада не збирається йти на поступки, вони згорнули табір і роз'їхалися на канікули. Замість них на площу під Український дім захищати українську мову вийшли прості громадяни, журналісти та громадські діячі. З 6 липня акція проходить без політичних прапорів. Уже три учасники голодування і один з організаторів акції потрапили до лікарень Києва. Саме опозиції голодуючі під Українським домом адресують свої закиди. У відкритому листі голодуючі заявили, що 6 липня лідери опозиційних партій "покинули поле бою біля Українського дому" і "залишили долю української мови на милість Литвина та Януковича".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини