RU

Захисників української мови закликали тиснути на владу

20.09.2012, 14:56
Захисників української мови закликали тиснути на владу - Фото
7b93b37d6cea6ffacba3dd0371ca8ac6.jpg
Учасники всеукраїнського форуму на захист української мови будуть ставити питання про підтримку законопроекту народного депутата Сергія Головатого, який передбачає скасування мовного закону. Про це йшлося сьогодні в ході круглого столу з мовних проблем за участю представників робочої групи, сформованої за дорученням президента.

Зокрема, народний депутат Павло Жебрівський звернув увагу на те, що проект Головатого передбачає скасування раніше прийнятого закону про засади державної мовної політики. Учасник робочої групи, доктор юридичних наук Володимир Василенко також зазначив, що на форумі, який пройде 25 вересня у Будинку письменника, необхідно буде вимагати розгляд цього законопроекту від Верховної Ради.

У той же час, на думку Василенка, надії на законодавче врегулювання питання в нинішній ситуації невеликі. "Ця влада не розуміє мови правди. Вона розуміє тільки мову сили, як організоване злочинне угруповання. Тож якщо суспільство не мобілізується і не буде чинити сильний, організований, системний тиск на владу, нічого у нас не вийде", - сказав він. У зв'язку із цим, за словами Василенка, ще одним завданням форуму є така мобілізація.

Нагадаємо, статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська поради, а також міські Дніпропетровська, Ізмаїльська, Одеська, Запорізька, Севастопольська, Харківська, Херсонська, Луганська поради.

Відповідно до закону "Про основи державної мовної політики", російська мова може застосовуватися в роботі, діловодстві, документообізі, листуванні на рівні з державною мовою. Мешканці міста також можуть реалізувати право на отримання освіти як державною мовою, так і російською.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини