RU

Захисник припустив, скільки Луценко отримає у новій справі

25.07.2012, 13:23
Захисник припустив, скільки Луценко отримає у новій справі - Фото
Юрій Луценко
Адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець впевнений в тому, що суд піде на вирок у черговій справі проти екс-міністра. Про це він заявив сьогодні журналістам, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ.

"У цій справі вони однозначно підуть на вирок і будуть застосовувати міру покарання до Юрія Луценка за статтею 367, частина 1, а потім будуть застосовувати статтю 70 (УПК, - ред.), визначення остаточного покарання за сукупністю злочинів, тобто за тими звинуваченнями йому призначили чотири роки, з цього ... найбільша міра покарання - до трьох років обмеження волі. І я так думаю, шляхом поглинання менш тяжкого більш тяжким йому залишать остаточну міру покарання - чотири роки позбавлення волі ", - пояснив він.

Баганець також погодився з позицією Луценка в тому, що суд планує продовжити термін давності по черговій справі.

Коментуючи заяву Луценка на прохання кореспондента, Баганець зазначив, що, згідно із законодавством, термін давності вчиненого злочину може бути продовжено у зв'язку з тим, що особа після здійснення одного злочину, на який поширюються строки давності, вчинила ще один злочин. "Луценко говорить про те, що до нього в цій справі суд не зможе застосувати термін давності у зв'язку з тим, що прокурори будуть переконувати в тому, що після цього злочину йому інкримінували й засудили його за урочистості з нагоди Дня міліції", - пояснив він .

Нагадаємо, раніше прокурори змінили звинувачення Луценка по другій кримінальній справі стосовно стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком. Прокурори більше не бачать в діях екс-міністра Луценка зловживання службовим становищем, але звинувачують його у службовій халатності. Якщо раніше Луценку загрожувало до 10 років ув'язнення у другій справі, то тепер - не більше 2-х.

Зазначимо, що у першій справі щодо святкування дня міліції та виділення квартири своєму водієві екс-міністр отримав 4 роки в'язниці.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини