RU

Захаров пояснив, чому Євросуд віддав пріоритет справі Тимошенко

20.12.2011, 16:44
Захаров пояснив, чому Євросуд віддав пріоритет справі Тимошенко - Фото
На фото: Євген Захаров, правозахисник
Європейський суд з прав людини віддав пріоритет справі Юлії Тимошенко через реформи самого суду. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив глава правління Української Гельсінської групи з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров (на фото).

"Суд віддав пріоритет справі Тимошенко не тому, що йдеться про Тимошенко, а тому, що це пов'язано з реформою самого суду, яка сталася зі вступом у силу 14 протоколу до Європейської конвенції з прав людини. Протокол покликаний прискорити розгляд справ в Європейському суді", - наголосив Захаров.

За його словами, для кожної країни визначені статті Конвенції, заява про порушення яких є пріоритетною і які пересувають скаргу в черзі вперед. "Саме це зробив Європейський суд, а не тому, що це Тимошенко", - зазначив правозахисник.

Для України, за його словами, пріоритетні статті Європейської конвенції в Євросуді - ст.3 ("Ніхто не повинен зазнавати тортур, або нелюдського, або такого, що принижує його гідність, поводження або покарання"), ст. 5 ("Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність"), ст.10 ("Кожна людина має право на свободу вираження поглядів"), а також ст.11 ("Кожна людина має право на свободу мирних зібрань").

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський cуд з прав людини 14 грудня 2011 прийняв рішення невідкладно розглянути скаргу екс-прем'єр-міністра Тимошенко на її утримання під вартою.

Петро ШУКЛІНОВ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини