RU

Захарченко: Відповідальність за вбитих силовиків несе опозиція

19.02.2014, 11:19
Захарченко: Відповідальність за вбитих силовиків несе опозиція - Фото
Віталій Захарченко, в. о. міністра внутрішніх справ
В. о. міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко  поклав відповідальність за вбитих і поранених міліціонерів на Майдані на опозиційних політиків. Про це йдеться в його офіційній заяві, розміщеній на сайті МВС.

Він сказав, що неодноразово звертав увагу опозиційних політиків та іноземних дипломатів на те, що екстремісти на Майдані Незалежності мають вогнепальну зброю. "Ми говорили про їх радикальні настрої , про те, що вони готові і готуються для того, щоб застосовувати зброю. Вся відповідальність за ці події, які відбулися, на мій погляд, повинна лягти на плечі цих безвідповідальних політиків", - зазначив Віталій Захарченко.

Він додав, що медична допомога надана вже більше 370 правоохоронців. Госпіталізовано 350 працівників міліції та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України. 74 з них отримали вогнепальні поранення. Дев'ять міліціонерів загинули.

  За словами глави МВС, до Міністерства охорони здоров'я України надійшла інформація про 13 загиблих людей. Частина з них також отримали вогнепальні поранення. "Характер цих поранень говорить про те, що отримані вони зі зброї, яку правоохоронці вилучають в ці дні у екстремістів", - додав Захарченко.  

"Підкреслюю, що правоохоронці не використовували вогнепальну зброю. При локалізації безладів співробітники міліції були озброєні тільки спецзасобами для відстрілу еластичних куль", - сказав Віталій Захарченко.

 Нагадаємо, раніше МВС заявило, що бійці  використовують виключно пристрої для відстрілу травматичних патронів, а вогнепальну зброю під час ліквідації масових заворушень не застосовується. "Під час охорони громадського порядку та локалізації масових безладів у центрі Києва співробітники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України не використовують вогнепальну зброю, - йдеться в повідомленні. - Враховуючи характер поранень у загиблих цивільних осіб (сліпі поранення, поранення в потилицю), а також характеристики вилучається зброї, можна припустити, що ці тілесні ушкодження могли бути викликані постраждалим само агресивно налаштованими мітингувальниками". 

МВС також повідомило, що вчора, 18 лютого, під час звільнення вулиць Києва від учасників масових заворушень міліціонери виявляли зброю, яку кидали протестувальники, коли тікали.

Нагадаємо також, за даними МОЗ, станом на 6:00 19 лютого за період з 10:00 18 лютого, згідно з оперативною інформацією бригад екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров'я міста Києва, під час зіткнень уцентрі Києва  померло 25 осіб. Вісім з них - після госпіталізації в міські установи охорони здоров'я (у тому числі журналіст газети Вісті), чотири в госпіталі МВС, 13 загиблих були доставлені в Київське міське клінічне бюро судово-медичної експертизи. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

За медичною допомогою за цей період звернувся 351 постраждалий, госпіталізовано 241 учасника акцій протесту. Крім того, серед госпіталізованих в заклади охорони здоров'я: працівники правоохоронних органів - 79 осіб, журналісти - 5 чоловік, депутати - 1 особа (Пазеняк В.С. - за його словами, його побили в будинку офіцерів), діти до 18 років - троє, іноземні громадяни відсутні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини