RU

Захарченко про бійку в Гостиному дворі: Міліцію бити не можна

20.02.2013, 10:44
Захарченко про бійку в Гостиному дворі: Міліцію бити не можна - Фото
Віталій Захарченко
Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко вважає дії правоохоронців в Гостиному дворі в Києві правомірними. Про це він сказав у коментарі журналістам сьогодні.

"Міліцію бити не можна. Нікому в принципі. І ті події, які там відбулися, і ті громадяни, народні депутати, які вважають, що можна штовхати, бити міліцію, вони помиляються" ¸ - зазначив Захарченко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Захарченко підтвердив, що керівництво "Беркута" відсторонено від виконання обов'язків. Зокрема відсторонений командир столичного полку Володимир Александров. "У зв'язку з тим, що народні депутати звернулися до мене як до міністра з проханням провести об'єктивне службове розслідування цих подій, я призначив службове розслідування. Для того, щоб воно було об'єктивним, вони відсторонені. Вони зараз працюють, але не виконують свої безпосередні обов'язки", - сказав міністр.

На питання, чому біля Гостиного двору залишаються автобуси з "Беркутом", і чи означає це, що спецпідрозділ охороняє проведення будівельних робіт, Захарченко сказав: "Ви ж знаєте, що там була пожежа. Для того, щоб пам'ятник архітектури зберігся, потрібно дах відремонтувати . Або хай там дощ іде, сніг? Безумовно, якщо не дають людям ремонтувати, повинен же хтось забезпечити будівельникам можливість відремонтувати. Щоб не було нових протистоянь, міліція буде там виконувати свої обов'язки".

На уточнююче питання, чи вважає міністр дії правоохоронців правомірними та адекватними, Захарченко сказав: "Я вам більше скажу, я запрошував до себе керівників політичних лідерів і просив - якщо буде якесь загострення, щоб вони зверталися до мене, щоб уникнути протистоянь. Але замість цього політики вирішили навести якийсь загін і зіштовхнути його з тим загоном, який охороняв будівлю. Це не нормально. Є інші способи вирішення конфліктів - суди, прокуратура. Чому ці політики вирішили привести 35 молодих людей в масках з прутами, щоб вирішувати конфліктну ситуацію, я не знаю. Слідство розбереться, які були їх мотиви".

Нагадаємо, 18 лютого на Контрактовій площі в Києві  сталася бійка за участю міліції, народних депутатів із фракцій Батьківщини та Свобода, представників забудовника, який проводить реконструкцію Гостиного двору, а також активістів громадських організацій. Правоохоронці занурили в автозаки кілька десятків активістів.

Фоторепортаж бійки в Гостиному дворі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини