Західні ЗМІ про Шеремета: Критик Путіна убитий в Україні

20.07.2016, 16:12
Західні ЗМІ про Шеремета: Критик Путіна убитий в Україні - Фото
Поліція на місці вибуху (фото - EPA)

Західні видання згадують про розслідування Павла Шеремета і про вбивство Георгія Гонгадзе

Перші повідомлення про вбивство в Києві Павла Шеремета з'явилися в західних ЗМІ протягом 3-4 годин після трагедії. Відразу можна назвати дві речі, які їх об'єднують: по-перше, положення про те, що відомий журналіст був непримиренним критиком президента РФ Володимира Путіна, по-друге - нагадування про вбивство Георгія Гонгадзе 16 років тому.

The Australian цитує кореспондента Associated Press в Москві: "Шеремет був унікальний, тому що його робота дратувала владу у всій Великій пострадянській трійці: в Росії, Білорусі та Україні".

Всі західні видання нагадують, що в Білорусі Шеремет прославився ще в 90-х роках своїми публікаціями про зловживання владою в колі президента  Олександра Лукашенка (і про зловживання самого президента). У 1997 році Шеремета посадили до в'язниці в Білорусі - за незаконний перетин кордону між Білоруссю та Литвою.

Про цей перетин він написав звіт, який журналіст Костянтин фон Еггерт в ефірі російського Дождя сьогодні назвав основною телевізійною сенсацією 90-х. Сам Шеремет, за словами Еггерта, був піонером розслідувальної журналістики.

The Week і AP  вказують, що в 2004 році Шеремета побили за висвітлення виборів в країні. Потім він переїхав до Росії, причому білоруського громадянства його позбавили в 2010 році. Там же, в Росії, він заснував незалежний новинний ресурс Belaruspartisan.org. Зустрівшись з тиском з боку керівництва телеканалу, на якому працював, журналіст перебрався з Росії в Україну. Він говорив, що в Україні перешкод для незалежної журналістики менше, пише ABCNews.

Радіо Свобода нагадує, що за свою роботу Шеремет отримав в 1999 році Міжнародну премію "Свобода преси", а в 2002 році - премію ОБСЄ "За журналістику і демократію". У 2003 році цієї премії удостоїлася Анна Політковська.

ОБСЄ закликала Україну ретельно розслідувати вбивство журналіста. До неї приєднався і Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності (OCCRP), який об'єднує журналістів-розслідувачів в Східній Європі, Закавказзі і Центральної Азії.

Що стосується паралелей з вбивством Гонгадзе, багато видань, в тому числі The Wall Street Journal и Financial Times, нагадали, що воно досі не розкрито. Деякі назвали смерть співзасновника Української правди у 2000 році одним з факторів Помаранчевої революції.

"Невідомо, якими будуть наслідки вбивства Шеремета", - пише FT. Видання цитує  Антона Геращенка, який говорить про російський слід в цій трагедії.

До речі, російським журналістом Шеремета з усіх англомовних видань назвала тільки англомовна версія Russia Today. Це не дивно, з огляду на коментар представника МЗС країни-агресора Марії Захарової (про Україну як про братську могилу журналістів). З приводу ж її слів вичерпно висловився Віктор Шендерович.

Читайте також: Убивство Павла Шеремета: хроніка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить