RU

Західні організації вимагають від Януковича свободи слова

02.07.2012, 12:10
Західні організації вимагають від Януковича свободи слова - Фото
c9703e5e6afc919061e850250fe878c2.jpg
Всесвітня асоціація видавців газет і новин (WAN-IFRA), Артикль 19, Freedom House, Фонд відкритого суспільства (OSF) і Українська асоціація видавців періодичної преси вимагають від президента Віктора Януковича зробити свободу слова реальністю й не заважати журналістам повідомляти про факти корупції. Про це йдеться в звіті про стан свободи преси в Україні під назвою "Зробіть свободу слова реальністю, пане президенте".

Як повідомляє офіційний сайт WAN-IFRA, президент Всесвітнього форуму редакторів (WEF) Ерік Бьераер уточнив: "Цей звіт містить перелік чітких дій, які уряд України повинен терміново вжити для підвищення стандартів свободи преси".

У звіті "Зробіть свободу слова реальністю, пане президенте" міститься вимога до України вжити термінових заходів, щоб її наміри бути демократичною країною підтверджувалися ступенем свободи і незалежності преси. Зокрема, звіт закликає владу дозволити журналістам відкрито повідомляти про корупцію; покласти край виплатам в "конвертах" журналістам та іншим працівникам засобів масової інформації; ввести ефективну Міжвідомчу робочу групу з питань свободи преси, яка привертала б до роботи представників засобів масової інформації, уряду та громадськості.

Влада також має гарантувати повагу до закону про доступ до публічної інформації та надавати запитувану інформацію у встановлений термін; для державних службовців та працівників ЗМІ слід провести тренінги з отримання доступу до інформації, говориться в звіті.

На думку його авторів, в Україні назріла нагальна потреба в сильних, незалежних та саморегулівних медіа, журналісти та редактори яких дотримуються правил етичної журналістики. Крім того, Україні слід збільшити кількість цифрових каналів, зарезервованих для регіональних і місцевих мовників, а також провести розслідування того, яким чином нові компанії, які не мають досвіду роботи в цифровому мовленні, отримали ліцензії, в той час як великі регіональні - не отримали.

Автори звіту вимагають також забезпечити незалежний і прозорий судовий процес у справі про вбивство Гонгадзе.

У вересні цього року WAN-IFRA проведе в Києві 64-й щорічний Всесвітній газетний конгрес і 19-й Всесвітній форум редакторів і використовує можливість ще раз заявити про обов'язки українського уряду по відношенню до свободи слова. "Ми їдемо в Київ для того, щоб засвідчити і підкреслити нашу солідарність з українською незалежною пресою, яка щодня протистоїть сильному тиску, іноді навіть перебуваючи в ізоляції. Проведення наших заходів саме в Києві дасть їм можливість обмінятися досвідом з міжнародним видавничим співтовариством ... і забезпечить моральну підтримку ", - зазначив Бьераер.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини