RU

Західна преса: Україна ставить крапку в євроінтеграції

12.10.2011, 10:31
Західна преса: Україна ставить крапку в євроінтеграції - Фото
68cae51bd1df56161d2c5299d6fcde49.jpg

Західна преса: Україна ставить крапку в євроінтеграції

Як пише The Wall Street Journal, газова справа Юлії Тимошенко стала для Віктора Януковича своєрідним тестом, вчорашні результати якого не обіцяють йому нічого хорошого.

"Даний випадок став лакмусовим папірцем для уряду президента Віктора Януковича, який прагнув балансувати між Заходом і Москвою, на що критики заявляють, що влада все частіше вдається до авторитарної тактики російського лідера Володимира Путіна. Американські і європейські представники влади назвали кримінальне переслідування одного з найбільш помітних лідерів української опозиції політично мотивованим і погрозили ослабленням відносин, якщо вона буде засуджена. Уряд Януковича заперечує будь-який політичний підтекст в цій справі", - пише видання.

А ось що пише The New York Times: "Скоріш за все, це судове рішення заморозить інтеграцію України з Західною Європою, якої домагався президент Віктор Янукович, але в той же час вдавався до стилю управління "в їжакових рукавицях", який практикується в Москві".

Також видання нагадує, що "останні тижні американські і західноєвропейські дипломати застерігали, що вирок Тимошенко до ув'язнення зробить Януковича персоною нон грата в західних столицях". Більше того, зазначається, що це може позначитися і на угоді про свободу торгівлі і асоціації між Україною і ЄС, близьке до підписання.

The Financial Times вторить попереднім виданням, згадуючи неодноразові застереження представників різноманітних правозахисних організацій і офіційних осіб європейських держав про те, що справа Тимошенко може "отруїти відносини з Європейським Союзом".

"Хоча строк ув'язнення і менше максимального в 10 років, цей вирок ставить Україну на шлях конфронтації з Заходом. Лідери ЄС попередили, що виведення з гри найсильнішого опозиційного політика країни за рік до парламентських виборів може поставити під загрозу процес євроінтеграції колишньої радянської республіки", - пише видання.

Британське видання The Guardian поділяє думку американських колег, але більш радикальне в оцінках.

"Україна поставила точку на "флірті" з демократією і європейською інтеграцією у вівторок, коли вона засудила колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко до семи років ув'язнення в судовому розгляді, що широко розглядається як політичне полювання на відьом... Українська політика та її відносини з бізнесом через 20 років після розпаду СРСР як і раніше перебувають в тіньовому стані, а інституції України абсолютно нереформовані і є предметом інтенсивного політичного впливу", - пише видання.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини