RU

Загрози та доплати: екс-регіонал Марков розповів про секрети ПР

13.09.2013, 14:52
Загрози та доплати: екс-регіонал Марков розповів про секрети ПР - Фото
Ігор Марков (rodina.od.ua)
Регіоналів змушують голосувати за лобістські законопроекти, а з незгодними депутатами проводять виховні бесіди. Про це на прес-конференції заявив Ігор Марков, якого суд на цьому тижні позбавив депутатського мандату.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Марков зазначив, що його проблеми у фракції Партії регіонів почалися після того, як він проголосував за проект закону про скасування пенсійної реформи, і продовжилися після відмови підтримати вексельні законопроекти.

"Я просто депутат молодий, я всього не знав. Як з'ясувалося, моє завдання як депутата полягало в одному, на думку керівництва фракції Партії регіонів: вранці нам роздавали папірці з плюсик і гнали на роботу в парламент, і якщо хтось посмів не натискаючи вчасно кнопку за плюсик, з тим починали проводити роз'яснювальну бесіду" , - сказав він.

Марков розповів, що спочатку такі бесіди велися в м'якій формі, потім - у більш жорсткій. "Ці плюсики придбали форму вакханалії. Подивишся: що не закон - то лобістський, що не законопроект від уряду - то знищення економіки держави. Потім я відмовлявся голосувати за закон про векселі... До мене приєдналася група депутатів, які зайняли таку ж позицію. І з того моменту я став неугодний фракції Партії регіонів. Мене намагалися лякати, мене намагалися купити, зі мною проводилися виховні бесіди", - пояснив він.

Саме така позиція, за словами Маркова, стала причиною того, що був запущений механізм позбавлення його мандата: "Але проблема не в моєму мандаті. Фракція Партії регіонів тримається на страху. Депутатів не переконують, з депутатами не радяться. Я перебував вісім місяців у фракції, і задав одне питання: скажіть, будь ласка, чому, коли ви вносите законопроекти, ви навіть нашої думки не питаєте?.. Чому я повинен тупо під палиці ходити і тиснути кнопки? Сказали:  не будеш тиснути кнопки - позбавимо мандата, віднімемо бізнес, посадимо у в'язницю" .

Марков вважає, що регіоналам потрібен акт залякування, оскільки таких незгодних депутатів ставало все більше: " І ось вибрали мене, напевно, як одного з призвідників" .

Відповідаючи на запитання, за скільки його намагалися купити, Марков сказав: "Ви знаєте, я не питав, я не торгувався . Але думаю, що намагалися, враховуючи особливості цих людей, що не за дорого". Він також повідомив, що депутатам за натискання кнопок всередині Партії регіонів щомісяця платиться 5 тис. доларів, за виступ - ще 5 тис. "Тобто там є накрутки, надбавки, про 12 -ту зарплату я не питав", - додав він. На питання, чи не знає він, яка зарплата у координатора голосувань Михайла Чечетова, Марков зазначив: "У нього важка фізична робота, я думаю, там є преміальні".

На думку Маркова, довго така ситуація тривати не може: "Вся ця фракція, чим більше вони кричать про свою монолітність, тим швидше вони розваляться. Тому що переважна більшість не згодна з тим, що відбувається. Тримає всіх тільки страх, але страх рано чи пізно пройде".

Нагадаємо, раніше суд позбавив Маркова депутатських повноважень за позовом Юрія Кармазіна. Марков рішення суду про позбавлення його мандату не визнає - як тільки він отримає копію судового рішення, то звернеться до Європейського суду з прав людини, а також напише листи керівництву Європарламенту і президенту Віктору Януковичу.

Досьє на Ігоря Маркова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини