Загрози Кремля стимулюють вступ України в НАТО - експерт

01.07.2015, 13:25
Загрози Кремля стимулюють вступ України в НАТО - експерт - Фото
Загрози Кремля збільшують шанси України на вступ до альянсу
Слова президента України Петра Порошенка про вступ України в НАТО не раніше, ніж через 6-7 років дійсно реалістичні, але Україна може використовувати певні "вікна можливостей", щоб прискорити процес. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода зазначив військовий експерт Олексій Мельник. Зокрема, за його словами, на думку 28 країн-членів НАТО впливає політика залякування Кремля. І якщо виникне реальна загроза для якоїсь із європейських країн-членів Північноатлантичного альянсу, НАТО буде вигідно залучити Україну до об'єднання. Тим часом, Україна ратифікувала ще дві угоди про співпрацю з НАТО.

Орієнтовні терміни вступу України в НАТО, зазначені президентом Порошенкрм, можуть стати більш реалістичним у випадку, якщо Україна буде активно працювати не тільки над проведенням реформ, що є однією з основних передумов, але також проводити інтенсивну інформаційну кампанію, роз'яснювальну роботу як усередині країни, так і роботу з партнерами НАТО, підкреслив експерт. Оскільки таке рішення приймається консенсусом, всі 28 країн-членів НАТО повинні підтримати рішення України про вступ. Крім того, як це неодноразово бувало, є певні вікна можливостей, які необхідно використовувати. Тобто це буде залежати як від практичної роботи, про яку я вже сказав, так і від тих геополітичних процесів, які відбуваються у світі навколо України, впевнений Мельник.

Говорячи про можливість широкомасштабної агресії і впливу російського чинника в цілому, Мельник зазначив, що політика, яку зараз веде Кремль - залякування країн Заходу - серйозно розглядається як загроза, неоднозначна, але загроза можливого повтору агресивних дій стосовно країн Балтії чи іншої країни НАТО. Це якраз той фактор, який може досить суттєво вплинути на думку країн НАТО щодо прийняття або неприйняття України в члени. Тобто якщо виникне більш реальна загроза для НАТО від Росії, то якраз НАТО буде зацікавлене в тому, щоб Україна була одним з членів.

Тим часом депутати Верховної Ради України проголосували за ратифікацію угоди про співпрацю з НАТО, а також меморандуму про співпрацю з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження і рекогносцирування в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". За відповідні документи народні обранці віддали 245 і 267 голосів відповідно. "Все це робиться з метою реалізації трастового фонду НАТО щодо вдосконалення системи зв'язку та автоматизації Збройних сил України", - пояснив з трибуни заступник міністра оборони Ігор Долгов.

Раніше заступник міністра оборони України Юрій Гусєв повідомляв, що Україна застосовує два стандарти НАТО у Збройних силах.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского