RU

Загроза безвізу через КСУ. Кулеба каже – будуть проблеми, якщо не подолаємо наслідки

29.10.2020, 12:02
Загроза безвізу через КСУ. Кулеба каже – будуть проблеми, якщо не подолаємо наслідки - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: Jose Sena Goulao/EPA

Скандальне рішення Конституційного суду про скасування антикорупційної реформи – серйозний удар по відносинам України із Заходом, але він "поки" їх не руйнує. Так міністр закордонних справ Дмитро Кулеба  на брифінгу відповів на питання про загрозу безвізового режиму з ЄС через нинішню політичну кризу в Україні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він вважає, що говорити в цій ситуації тільки про загрозу безвізу мало – питання "потрібно ставити ширше". "Існування і ефективне функціонування антикорупційної інфраструктури – важливий елемент нашої взаємодії із західними партнерами", – нагадав глава МЗС.

Кулеба, обережно підбираючи слова, додав: якщо не вдасться подолати негативні наслідки рішення КСУ і забезпечити належну роботу антикорупційних органів, "у нас будуть проблеми".

Читайте також: Скандальне рішення КСУ – наслідок того, що корупціонери налякані, вважає Ситник

Пізніше в Facebook Кулеба уточнив, що розвиток України як європейської держави під загрозою через рішення КСУ.

"У країні, яка поважає верховенство права, потрібно поважати рішення будь-яких судів. Але і суди повинні поважати національні інтереси України", – підкреслив міністр.

Міністр заявив, що президент  Володимир Зеленський і уряд, зокрема МЗС, "абсолютно рішуче налаштовані" подолати ці наслідки.

  • 28 жовтня 2020-го КСУ скасував статтю 366-1 КК про покарання за недостовірне декларування та деякі положення антикор-закону про функції НАЗК. Агентство вже закрило реєстр е-декларацій. Заступник голови КСУ  Головатий не підтримав рішення суду, назвавши його юридично необґрунтованим.
  • Центр протидії корупції переконаний, що КСУ знищив е-декларування. У Зеленського заявили, що е-декларування – фундаментальне надбання, і ці інструменти в законодавстві будуть збережені або відновлені.
  • НАЗК заявляло, що двоє суддів КСУ, які розглядали справу, мали конфлікт інтересів: у них є порушення в деклараціях.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини