Заборонили ввезення книг з РФ, незважаючи на висновок експертів

09.07.2018, 17:50
Заборонили ввезення книг з РФ, незважаючи на висновок експертів - Фото
Держкомтелерадіо Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

В Україну заборонили ввезення книг з РФ, на які дав позитивну рецензію професор політології Києво-Могилянської академії

Держкомтелерадіо відмовив компанії Форс Україна у видачі ліцензії на ввезення в Україну двох книг російського видавництва Ексмо - в них знайшли російську пропаганду. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Таке рішення Держкомтелерадіо прийняв на підставі висновку експертної ради регулятора.

Йдеться про книгу Тетяни Степанової "Душа в темноте" і книгу Миколи Леонова і Олексія Макєєва "Лучший среди мертвых". У них, за інформацією Держкомтелерадіо, виявлені "ознаки пропаганди влади держави-агресора і прославляння діяльності російських правоохоронних органів".

При цьому регулятор зазначає, що в числі документів, поданих компанією в Держкомтелерадіо є "позитивні рецензії надані професором політології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олександром Дем'янчуком".

Кореспондент LIGA.net поцікавився у професора Дем'янчука його думкою з цього приводу.

Політолог підтвердив, що дійсно давав такі рецензії, і, на його погляд, в зазначених книгах відсутні ознаки російської пропаганди, за винятком того, що один з персонажів "Лучшего среди мертвых" є співробітником російського правоохоронного органу, якщо це можна вважати пропагандою.

Дем'янчук зазначив, що Держкомтелерадіо не сформував "чітких норм, правил, за якими можна і потрібно банити якісь певні книги". За його словами, в Україні іноді не пропускаються абсолютно нешкідливі книги, в той час як в продажу на території країни можна зустріти відверто ворожі по відношенню до України видання.

На питання, чому взагалі до нього звертаються за подібними рецензіями, Дем'янчук відповів, що подібні експертні висновки - обов'язкова умова для ввезення книг з РФ.

Обидві заборонені книги - це твори детективного жанру.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования