RU

Заборона в'їзду росіян в Україну: хто і як зможе в'їхати

30.11.2018, 14:01
Заборона в'їзду росіян в Україну: хто і як зможе в'їхати - Фото
Фото: dpsu.gov.ua

У Держприкордонслужбі пояснили, кого і за яких обставин з чоловіків-росіян будуть пропускати в Україну. Про це повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телеканалу 112 Україна.

За його словами, згідно із законодавством про правовий режим воєнного стану діє особливий режим в'їзду-виїзду. "При перетині кордону іноземцями та особами без громадянства, у тому числі, і громадянами Російської Федерації, прикордонники здійснюють посилене інтерв'ювання з ними", - сказав він.

Він підкреслив, що виділяються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізуючих заходів на території України. "Для цього ми перевіряємо їх попередні поїздки в Україну, чи не порушували вони українське законодавство, чи не відвідували до цього тимчасово окуповані території України", - сказав Демченко.

Спікер Держприкордонслужби уточнив, що прикордонники співпрацюють з усіма правоохоронними органами, тому через всі наявні бази даних перевіряють їх.

"У випадку правових підстав, а також непідтвердження мети поїздки іноземця в Україну, таким особам відмовляється в праві в'їзду в Україну", - сказав Демченко.

Він пояснив також, кого можуть не торкнутися обмеження в'їзду в Україну. "Звичайно, певним винятком є ​​ті особи, які мають дипломатичний статус в Україні або є обслуговуючим персоналом транспортних засобів. Ті, які мають документи, що підтверджують постійне або тимчасове проживання на території України. І ті, хто їде з поїздками гуманітарного характеру - це, можливо, смерть або хвороба близьких родичів", - уточнив він.

Читайте також: Де в Україні ввели військовий стан: карта

У Держприкордонслужбі додали, що йдеться про те, що саме чоловіки з РФ від 16 до 60 років потрапляють в "категорію ризику", а їх інтерв'ювання є додатковим засобом контролю.

"Інтерв'ювання - це додатковий контроль. В кожному окремому випадку може прийматися окреме виключне рішення", - зазначив Демченко.

Відповідаючи на питання, чи зможуть потрапити в Україну бізнесмени, які, наприклад, їдуть на економічну конференцію, підтвердивши мету поїздки документом, Демченко сказав: "Це буде відбуватися (прийматися рішення, - ред.) в момент перетину кордону та здійснення заходів прикордонного контролю, під час якого він повинен довести мету і призначення своєї поїздки в Україну".

Дані обмеження будуть діяти на час воєнного стану в країні, до 26 грудня 2018 року.

30 листопада 2018 року голова Держприкордонслужби Петро Цигикал заявив, що в рамках військового положення України закрила в'їзд на свою територію чоловікам з країни-окупанта Росії - крім "гуманітарних" випадків.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини