RU

"Заборона бандеризму": Польща має намір змінити скандальний закон

27.06.2018, 14:04
Фото: Facebook/MateuszMorawieckiPremier

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький хоче виключити статтю про кримінальну відповідальність за звинувачення поляків у військових злочинах в роки Другої світової війни і заперечення злочинів "українських націоналістів" проти поляків, яка міститься в скандальних січневих поправках до закону про Інститут національної пам'яті (ІНП). Про це глава канцелярії прем'єр-міністра Міхал Дворчік заявив в інтерв'ю Polskie Radio.

"Ми хочемо виключити із закону поправку про кримінальну відповідальність, яка відволікає увагу від мети закону. Слід пам'ятати, що ця мета полягала в тому, щоб захистити добре ім'я Польщі та історичну правду", - зазначив Дворчік.

"Ми хочемо зробити корекцію, в частині січневої поправки до закону про Інститут національної пам'яті. Ми відмовляємося від кримінальних положень, які можуть відвернути увагу від мети цих правок", - сказав Дворчік.

За його словами, прем'єр звернувся до спікера Сейму в середу вранці, 27 червня, з проханням внести до порядку денного голосування щодо зміни закону про ІНП.

Глава канцелярії уточнив, що з точки зору "захисту історичної правди" штрафи є більш ефективним покаранням.

В українських ЗМІ скандальні поправки, які викликали критику з боку США і Ізраїля, прозвали "законом про заборону бандерізма".

Поправки передбачають кримінальну відповідальність за звинувачення поляків в причетності до злочинів нацистської Німеччини за часів Другої світової війни і вживання неприпустимого терміну "польські табори смерті", а також за заперечення "злочинів українських націоналістів" на території Польщі в 1925-1950 роках.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини