RU

За три роки до в'язниці в Україні потрапили більше 40 тюремників

26.09.2013, 15:29
За три роки до в'язниці в Україні потрапили більше 40 тюремників - Фото
b7b8433abcedf5354eccd4cdb79ec871.jpg
Протягом трьох років, в 2010-2012 роках, за тортури, зловживання і перевищення влади тюремні терміни отримали 40 тюремників. Про це у відповідь на запит Тиждень.ua заявили в Державній пенітенціарній службі України.

За катування за статтею 127 Кримінального кодексу в цьому періоді був засуджений один співробітник ДПтС.

За зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу) засуджені 63 людини, а за перевищення влади або службових повноважень (стаття 365) - 13 осіб. "З цієї кількості 40 колишніх працівників засуджено до позбавлення волі на певний строк, 35 працівників звільнено від відбування основного покарання з випробувальним терміном, одному працівнику призначено покарання у вигляді штрафу", - повідомляють у ДПтС.

За вісім місяців 2013 за зловживання владою або службовим становищем були засуджені семеро людей, за перевищення влади або службових повноважень - один. З них двоє колишніх працівників засуджено до позбавлення волі на певний строк, а шість звільнені від відбування основного покарання з випробувальним терміном.

Як відомо, дії, передбачені ст. 127 Кримінального кодексу, якщо вони вчинені співробітниками правоохоронних органів, караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років, а якщо вони призвели до смерті людини, то можливо й довічне позбавлення волі. За ст. 364 правоохоронці можуть отримати від 5 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років. Стаття 365 передбачає виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до п'яти років.

Нагадаємо, за останні десять років за перевищення влади або службових повноважень були засуджені 642 міліціонера.

За даними впливової міжнародної правозахисної організації Amnesty International, вірогідність відкриття кримінального провадження за злочини міліції складає всього 0,27 %.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини