RU

За три місяці на сході України вбито більше тисячі чоловік - ООН

28.07.2014, 12:11
За три місяці на сході України вбито більше тисячі чоловік - ООН - Фото
Фото: ЕРА
За три місяці конфлікту на сході України загинуло не менше тисячі осіб. Такі дані моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, озвучені сьогодні на прес-конференції головою місії Арменом Арутюняном.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, в доповіді місії йдеться про те, що кількість жертв визначити вкрай складно. Свої висновки моніторингова місія ООН і Всесвітня організація охорони здоров'я отримують, базуючись на найбільш достовірних і доступних джерелах. У відповідності з цими даними, кількість убитих з середини квітня по 15 липня складає не менше тисячі чоловік. Станом на 26 липня, не менш 1129 чоловік було вбито і 3442 поранено.

Місія відзначає порушення прав людини на територіях, що перебувають під контролем бойовиків. Бойовики викрадають людей, утримують їх під вартою, катують і вбивають з метою залякування місцевого населення. Групи бойовиків добре озброєні і оснащені військовою технікою, що дозволяє їм активно чинити опір українській влади. У свою чергу, українська влада протягом липня прискорила проведення операції з відновлення безпеки в цих регіонах.

Також наголошується, що безкарність злочинців на тих територіях, які контролюються бойовиками, привела до краху верховенства права. Відзначається також, що бойові дії призводять до руйнування інфраструктури.

Крім цього, місія стурбована правами людини в Криму. У доповіді наголошується, що активізувалося переслідування і дискримінація українських громадян, кримських татар, релігійних та інших меншин, активістів, які виступали проти референдуму 16 березня. Неурядові організації не виключають в найближчі кілька місяців нової хвилі внутрішньо переміщених осіб з Криму, оскільки будуть введені нові обмеження, під які можуть потрапити підприємці, українська та кримськотатарська інтелігенція, а також сім'ї, в яких є сини призовного віку.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини