RU

За пости в Facebook будуть саджати у в'язницю, - експерт

18.09.2012, 17:09
За пости в Facebook будуть саджати у в'язницю, - експерт - Фото
Вікторія Сюмар (фото - персональна сторінка на facebook.com)
Якщо Верховна Рада проголосує рішення в цілому без змін саджати за грати будуть навіть блогерів. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявила директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, коментуючи рішення парламентської більшості підтримати в першому читанні законопроект, який передбачає зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо повернення тюремного покарання за наклеп, від чого Україна відмовилася в 2001 році.

"Це надзвичайно серйозний крок парламенту напередодні виборів, що демонструє в цілому атмосферу, в якій влада хотіла б тримати суспільство. Цей законопроект - інструмент, що дозволяє закрити за гратами будь-кого, хто дозволяє собі критику. І це не стосується виключно журналістів, які, звісно, ​​перебувають в зоні ризику. Ця проблема стосується в цілому всіх українських громадян ", - підкреслила Сюмар.

За її словами, попередні законодавчі ініціативи включали уточнення, що закон поширюється лише на журналістів, політиків і чиновників. "Тепер йдеться про публічні висловлювання в цілому. Навіть пост у соціальній мережі може послужити предметом судового позову, якщо у того, кого критикують, наприклад, в результаті цієї критики розболиться голова", - говорить експерт.

Вона зазначила, що дане рішення парламенту суперечить міжнародній практиці і демократичним принципам. "Демократичні держави прагнуть позбавитися від кримінальної відповідальності за наклеп. Україна вже зробила це в 2001 році. Але тепер влада знову повертає нас назад. Це говорить про те, що хтось дуже хоче, щоб країна весь час рухалася назад, а не вперед" , - говорить Сюмар.

Говорячи про журналістів, експерт порекомендувала їм публічно висловити незгоду з даною ініціативою парламенту. "Якщо журналісти хочуть і далі мати професію, то сьогодні потрібно заявити про свою позицію, пояснивши, наскільки нецивілізований крок зробив сьогодні парламент", - підсумувала Сюмар.

Нагадаємо, сьогодні парламентська більшість підтримала в першому читанні законопроект, що передбачає позбавлення волі за наклеп.

Відповідно до запропонованих змін, розділ 3 Кримінального кодексу України "Злочин проти волі, честі та гідності людини" доповнюється статтею 141-1 "Наклеп". Відповідно до документа, наклеп - це навмисне поширення явно неправдивих відомостей, які порочать честь і гідність іншої особи або підривають її репутацію. Санкції статті передбачають до трьох років позбавлення волі.

Досьє на Вікторію Сюмар
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини