За поїдання санкційних продуктів у Росії буде загрожувати стаття

06.08.2015, 10:50
За поїдання санкційних продуктів у Росії буде загрожувати стаття - Фото
Фото: EPA

За поїдання продуктів харчування, які підпадають під російські антисанкціі і призначені до знищення, чиновникам РФ буде загрожувати кримінальна стаття. Про це пишуть Известия, посилаючись на джерело в Росспоживнагляді. Він повідомив, що інструкції, які розробляються відомством, виключатимуть можливість покуштувати контрабандний товар, а якщо співробітник це зробить, то неналежним чином виконає свої посадові обов'язки. Це, в свою чергу, може спричинити покарання за ч. 1 ст. 293 КК ("Халатність"), що передбачає до 120 тис рублів штрафу, обов'язкові роботи до 360 годин, виправні роботи до 1 року або арешт на строк до 3 місяців.

Джерело в Росспоживнагляді уточнило, що поїдання "санкціонки" за інструкціями знищенням вважатися не буде. "Це порушення, а якщо таке станеться, людина посадові обов'язки порушить. За це - криміналка. Кажуть, на митниці вже порушували справи в таких випадках", - сказав співрозмовник видання.

Прес-секретар Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко підтвердив, що споживання підсанкційних продуктів посадовими особами вважається порушенням, але не зміг точно сказати, чи підпадає воно під кримінальну статтю. "З'їдати не положено - потрібно знищувати, щоб продукт не був вживаним у їжу. Це порушення точно дуже серйозне", - сказав Алексєєнко.

Юрист Владислав Цепков вважає, що кримінальна стаття не завжди може бути застосована до чиновників, ласим до імпортних делікатесів.

"Згоден, невиконання постанови уряду можна вважати халатністю. Але у випадку, якщо це, по тексту статті, "спричинило заподіяння великого збитку або істотне порушення прав і законних інтересів громадян або організацій або охоронюваних законом інтересів суспільства або держави". Тобто не просто багет і головку сиру треба поцупити додому, а нанести великий збиток", - пояснює Цепков.

Депутат Держдуми і голова юридичної служби КПРФ Вадим Соловйов припускає, що чиновникам суворо заборонили їсти санкціонку з міркувань їхньої ж безпеки.

"Коли я ще працював суддею, стикався зі знищенням конфіскованих продуктів. Щоб їх використовувати, потрібна експертиза. Тобто потрібно штучно перевіряти продукти, адже документи фальсифіковані і дізнатися, хто і як продукти виробив, як вони зберігалися, проблематично. Під виглядом французьких сирів що завгодно можуть завезти. А тоннами перевіряти кожну одиницю продукту вельми проблематично", - зазначив депутат.

Він зробив висновок, що "з точки зору безпеки населення знищення (продуктів - ред.) - єдиний вихід". "По-людськи мені самому шкода, але ж не дай бог що", - говорить Соловйов.

Нагадаємо, в Росії сьогодні, 6 серпня, вступає в силу указ, що передбачає знищення санкційних продуктів. Він був підписаний президентом РФ Володимиром Путіним наприкінці липня. Документ передбачає знищення сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, які ввезені з країн, що підтримали економічні санкції проти Росії.

Як очікується, перші партії продуктів можуть бути знищені в Оренбурзі і Санкт-Петербурзі. В Оренбурзі це буде 20 тонн сиру, а в Петербурзі - свинина, точний обсяг її невідомий.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю