RU

За давністю другу справу Луценка не закриють, - прокуратура

20.07.2012, 15:18
За давністю другу справу Луценка не закриють, - прокуратура - Фото
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)
Державне обвинувачення у справі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка вважає, що строки давності для притягнення до відповідальності екс-голови МВС за службову недбалість при продовженні оперативно-розшукової справи щодо водія екс-заступник голови СБУ не закінчуються, оскільки були перервані вчиненням Луценком іншого злочину .

"Як відомо, закон обмежує терміни, протягом яких людина може бути притягнута до відповідальності. Але закон також визначає, що закінчення давності переривається, якщо до закінчення визначених законом строків особа вчиняє новий злочин. В такому випадку обчислення давності починається з дня вчинення нового злочину . Це стосується і справи Луценка також ", - пояснив представник держобвинувачення Віктор Клименко, передає Інтерфакс-Україна.

Він також підкреслив, що в будь-якому випадку закриття кримінальної справи за строками давності не є реабілітуючою обставиною.

Нагадаємо, сьогодні судовому засіданні Печерського суду Києва прокуратура перекваліфікувала обвинувачення Луценка у справі, пов'язаній з отруєнням третього президента України (2005-2010) Віктора Ющенка зі статті про зловживання владою або службовим становищем (ч.3 ст.364 Кримінального кодексу України) на статтю про службову недбалость (ч.1 ст.367 КК). Таким чином, прокуратура пом'якшила обвинувачення, оскільки ст.367 КК передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років, в той час як ст.364 КК передбачає більш жорстку санкцію.

Адвокат екс-міністра Олексій Баганець вважає, що справа щодо його підзахисного за зміненим звинуваченням може бути закритв вже в серпні поточного року у зв'язку із закінченням терміну давності.

За словами Баганця, 3-річний термін давності, який передбачений для притягнення до кримінальної відповідальності по ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість) закінчується з приблизно 6-8 серпня 2012 року.

27 лютого 2012 року Печерський суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі.

Суть звинувачень зводиться до того, що Луценко, будучи міністром внутрішніх справ, нібито сприяв нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку, виділенню йому житла, а також зарахуванню його в департамент оперативної служби. Крім того, суд визнав винним екс-голову МВС у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції в Національному палаці "Україна" в 2008-2009 році.

Між тим, епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія колишнього першого заступника СБУ Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Ющенка, був виділений в окреме провадження і в даний час по ньому триває судовий процес .

Луценка затримали 26 грудня 2010 року.

Досьє на Юрвя Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини