RU

За час незалежності Мін'юст через суд розпустив майже 30 партій

30.11.-0001, 00:00
За час незалежності Мін'юст через суд розпустив майже 30 партій - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

З 1991 року Міністерство юстиції на підставі рішень суду припинило діяльність для 28 політичних партій. Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань держреєстрації Олена Сукманова, передає УкрІнформ.

"Мін'юст здійснює контроль за додержанням політичною партією вимог Конституції та законів України, а також статуту політичної партії, а в разі порушень ми звертаємося до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва або про заборону політичної партії", - сказала Сукманова.

За її словами, в Україні політичні партії припиняють діяльність шляхом реорганізації або ліквідації (саморозпуску), в разі заборони їх діяльності або анулювання реєстрації.

"Для заборони або анулювання реєстрації закон передбачає конкретні передумови", - зазначила заступник міністра.

Серед таких передумов, підкреслила Сукманова, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією кандидатів на президентських і парламентських виборах протягом десяти років, нестворення протягом 6 місяців з дня реєстрації облорганізацій партії, а також пропаганда, зокрема, комуністичного режиму і його символіки.

Заступник міністра повідомила, що з 2014 року на підставі рішень суду припинено діяльність низки політичних партій. Йдеться, зокрема, про заборону діяльності партій Русское единство, Русский блок, припинення діяльності Комуністичної партії (оновленої), Комуністичної партії робітників і селян.

На сьогоднішній день Міністерством юстиції зареєстровано 353 політичні партії.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини