"За час голодування втратив 15 кг": з Сенцовим зустрілася сестра

05.07.2018, 13:51
Олег Сенцов (фото - скріншот відео)

Сестра Сенцова зустрілася з українським політв'язнем в колонії в Лабитнангі вперше за чотири роки

Сьогодні в колонії Білий ведмідь в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Про це повідомляє Hromadske.ua.

Це її перше побачення за чотири роки з моменту оголошення вироку в Ростові-на-Дону в 2014 році.

"Я була на побаченні з Олегом Сенцовим, проговорили ми з ним дві години. Це було короткострокове побачення, Олег зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування він втратив 15 кг", - сказала вона.

Каплан розповіла Олегу про те, що до голодування приєднався Емір Усейн Куку і про акції в його підтримку. "Він дуже вдячний, що так багато дій навколо його імені, що люди не опускають руки і продовжують боротися. Але разом з тим, він дуже розчарований, що дуже мало уваги іншим політв'язням і вважає, що якщо звільнять його одного, це буде повний провал", - сказала вона.

За її словами, Сенцов просить всіх, хто приїжджає до нього в Лабитнангі, щоб їздили не до нього, а до інших політв'язнів, за яких він бореться.

"Зокрема, він просить (Людмилу) Денисову (український омбудсмен - ред.), незалежних лікарів, які намагалися до нього приїхати, консулів, владику Климента, щоб вони приїжджали до інших політв'язнів, щоб про них ніхто не забував", - зазначила Каплан .

Вона уточнила, що здоров'я Сенцова на сьогодні задовільне, його стан змінюється, аналізи не дуже хороші, але "нічого критичного немає".

"Вчора йому було дуже погано, сьогодні - нормально. На побачення він прийшов сам. Стан погіршується до вечора. Каже, що йому зараз набагато легше. Найважчий період - перші три тижні голодування. Зараз йому ставлять крапельниці. Без них він би вже не вижив. Припиняти голодування він не збирається. Сказав, що піде до кінця і вірить в перемогу. Налаштований оптимістично, вірить, що не просто так. і вірить в перемогу", - сказала Каплан.

За її словами, з розваг у нього - телевізор, він також пише і редагує свої старі записи.

Москва відмовляється передати Сенцова Україні, вважаючи політв'язня своїм громадянином. У той же час деякі представники керівництва країни-агресора допускають можливість обміну режисера.

Сенцова утримують в колонії "Білий ведмідь" в російському Заполяр'ї. 14 травня 2018 року українець почав безстрокове голодування.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации