З'явився сайт з інформацією про власників українських ЗМІ

11.10.2016, 17:24
З'явився сайт з інформацією про власників українських ЗМІ - Фото
Скріншот з сайту
Інститут масової інформації (ІМІ) та Репортери без кордонів представили в Києві сайт Моніторинг медіавласності (МОМ), на якому оприлюднено інформацію про власників українських ЗМІ та їхні зв'язки з політиками і бізнесменами.

Для дослідження були обрані 43 найпопулярніших ЗМІ, серед них 12 телеканалів.

На сайті говориться, що телевізійний ринок є високо концентрованим, так як основні 4 власника представляють собою частку аудиторії 76,25%. Цими чотирма медіагрупами володіють найбагатші люди в Україні: ПінчукКоломойськийФірташ і Ахметов.

Топ 4 радіо групи досягають 92,23% аудиторії України. Троє з чотирьох основних власників великих радіо груп - відомі багаті люди України (Пінчук, Курченко, Євтухов), крім ТРК Люкс, що належить дружині мера Львова Кот-Садовій.

Топ 4 друкованих ЗМІ займають 18,60% читацької аудиторії, що є низькою концентрацією. Ринок найрейтинговіших друкованих ЗМІ зосереджений в руках чотирьох власників - Ахметова, Мозгового, Александрової та Швеця. Експерти відзначають, що троє з власників (крім Швеця) мають проросійську позицію і друкують свої видання переважно російською мовою.

Ринок онлайн ресурсів не є регульованим в Україні, відзначається в дослідженні. За словами експертів, веб-сайти не вважаються засобами масової інформації та не зареєстровані як такі. Топ 4 власників інтернет медіа займають частку аудиторії в 17,56%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина