RU

З трьох умов для асоціації Україна встигає виконати два

11.10.2013, 13:10
З трьох умов для асоціації Україна встигає виконати два - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
З трьох ключових умов ЄС Україна до саміту готова виконати два - удосконалити законодавство про вибори і внести зміни до закону про прокуратуру. Питання справи Юлії Тимошенко поки залишається відкритим. Про це йшлося сьогодні в ході круглого столу з питань євроінтеграції у Верховній Раді України, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ключові вимоги ЄС озвучив єврокомісар Штефан Фюле. Він нагадав про необхідність удосконалення законодавства про вибори і висловив надію, що позитивні новації в законодавстві будуть застосовані вже на президентських виборах і виборах до місцевих органів влади в 2015 році. Він також зазначив, що оскільки в короткостроковій перспективі нереально прийняти кодекс законів про вибори, необхідно рухатися в цьому напрямку. Він також звернув увагу на необхідність нового законодавства про прокуратуру, яка повинна відповідати рекомендаціям Венеціанської комісії. "І третє. Є необхідність чіткого руху в питанні справи Тимошенко", - сказав Фюле.

У свою чергу,  лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив, що сьогодні очікується висновок Венеціанської комісії щодо проекту закону про вибори і про прокуратуру. За його словами, близько тижня знадобиться для остаточного доопрацювання проекту закону про прокуратуру і його внесення до парламенту. Зміни до закону про вибори народних депутатів вже зареєстровані в парламенті вчора. Єфремов додав, що обидва закони за сприятливого збігу обставин можуть бути прийняті до Вільнюського саміту.

У той же час, він зазначив, що залишається ряд спірних питань в тексті законопроекту. "Деякі положення, які там прописані, для нас нові і, відверто кажучи, деякі питання, з якими ми стикаємося, викликають у окремих колег по парламенту подив. Багато хто побачив у цьому законі, що за умови його прийняття в існуючому варіанті у нас в парламент можна обрати, наприклад, Чикатило, тобто, не громадянина України і людину, яка засуджена. Так це чи не так - експерти подивляться, і ми вийдемо з пропозиціями з цього питання", - сказав він.

Також Єфремов зазначив, що, на його думку, на даний момент немає юридичних підстав для вирішення питання Тимошенко. У той же час, парламентська більшість готова шукати консенсус з опозицією в даному питанні.

У свою чергу, міністр юстиції Олена Лукаш також підкреслила, що проект змін до закону про вибори вже зареєстрований у парламенті. "Найближчим часом ми внесемо закон про прокуратуру і залишиться тільки найскладніше питання, яким займається місія Кокса-Кваснєвського", - сказала вона.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини