З Азарова та членів його Кабінету зняті санкції ЄС

28.01.2016, 12:19
З Азарова та членів його Кабінету зняті санкції ЄС - Фото
Микола Азаров (фото: ЕРА)
Сьогодні, 28 січня, у Люксембурзі Суд Євросоюзу виніс рішення по об'єднаній справі екс-прем'єра України  Миколи Азарова і його сина Олексія Азарова проти Європейської ради, а також у справах екс-першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова  і екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького. Витяги з тексту рішення, оприлюдненого Судом ЄС, призводить Європравда.

Зокрема, суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям тільки за те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій. Отже, всі без винятку активи цих осіб, заарештовані в ЄС, повинні бути "розморожені".

000.jpg
111.jpg

  
Крім того, пише джерело, таке рішення ставить під сумнів всі санкції проти колишніх українських чиновників.

Рішення суду не є остаточним - сторона, що програла може його оскаржити. Юридично рішення Суду ЄС не означає скасування існуючих санкцій, стверджує джерело, і це пов'язано з особливостями санкційного механізму: Рада ЄС щорічно приймає нові санкції, які щоразу треба оскаржувати заново.

Таким чином, сьогодні був скасований виключно той арешт, який діяв з березня 2014 з березня 2015 року.

В даний час і до 5 березня 2016 року включно діє наступне рішення Ради ЄС, яке зараз перебуває на розгляді суду в Люксембурзі. Формально Рада ЄС може продовжити на наступний рік нову хвилю санкцій, незважаючи на винесене рішення. Однак таке рішення може спричинити політичні наслідки для країн-членів ЄС та їх відносин з судовою владою ЄС.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского