RU

З Україною в НАТО Путін би зрозумів, що йому не все дозволено – посол України в Берліні

03.06.2021, 09:55
З Україною в НАТО Путін би зрозумів, що йому не все дозволено – посол України в Берліні - Фото
Андрій Мельник (скриншот з відеозапису Прямий)

Тільки входження України до Північноатлантичного альянсу утримає РФ від нових посягань на її суверенітет і території, а прикладом стабілізуючої ролі НАТО є вступ до блоку Польщі та країн Балтії. Про це німецькому військовому журналу .loyal заявив український посол в Німеччині Андрій Мельник, переклад наводить сайт МЗС.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, план Кремля нікуди не подівся і полягає у знищенні України як незалежної держави. При цьому ЗСУ "у багатьох відношеннях істотно поступаються російській армії як кількісно, ​​так і якісно", і напад "можливий в будь-який момент".

"Ми можемо досягти безпеки тільки тоді, коли станемо членом оборонного військового альянсу, такого як НАТО. На жаль, наші німецькі партнери не поділяють це бачення, тому що побоюються, що можуть спровокувати Путіна. <...> Ми б хотіли відчувати набагато більше мужності і підтримки з боку Берліна", –  сказав дипломат.

Він додав, що такі страхи "притягнуті за вуха", тому що уникнути нової великомасштабної війни в Європі можна, на думку посла, "тільки взявши Україну, яка буде вносити свій вагомий внесок у спільну безпеку, під захист НАТО".

Читайте також: Німеччина умиротворяє Росію, замість того щоб допомагати Україні – Welt

Мельник уточнив – Москва тільки тоді наважиться на новий напад, коли буде впевнена, що зможе контролювати розв'язаний конфлікт. А це можливо, поки Україна не входить до Альянсу.

"Якби Україна найближчим часом вступила в НАТО, <...> Путін би зрозумів, що йому не все дозволено", – сказав дипломат.

Мельник поскаржився, що ФРН веде себе як якийсь "моральний апостол", хоча Україна хоче закупити у неї зброю, тому що має право на самозахист – як і Ізраїль. "Через політичний опортунізм це неможливо, і це дуже прикро. Берлінське табу на постачання зброї повинно бути зламано", – зазначив він.

Посол резюмував тим, що у британців щодо цієї теми інша думка, як і у американців, турків та частини інших партнерів.

Читайте також: Відродження ядерного статусу України. Посол в Німеччині "заспокоїв наших німецьких друзів"

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини