RU

Ющенко виніс з помаранчевої революції три уроки

23.11.2012, 11:22
Ющенко виніс з помаранчевої революції три уроки - Фото
Віктор Ющенко

Помаранчева революція 2004 року перетворила демократію в Україні з декларативної абстракції, якою бавилася влада, на реальну політичну практику. Про це третій президент Віктор Ющенко заявив газеті Комерсант-Україна.

"Мирна революція стала величезним компліментом національному характеру і зрілості українців", - сказав Ющенко.

За його словами, він виніс з Майдану три уроки: "Перший великий урок - у громадян з'явилося право обирати чесну владу і готовність відстоювати свій вибір. Це урок-застереження для майбутніх владних еліт. Другий урок - українці стали нацією, оскільки вони творили свою історію у світовому контексті. Національну самосвідомість розбуджено. Третій урок - демократія вигідна, тому що політичні та економічні свободи взаємопов'язані".

"Інші уроки помаранчевої революції ще не усвідомлені, але рішення про її офіційне заперечення або переведення в небуття - неправильне і принизливе по відношенню до вибору мільйонів українців", - додав Ющенко.

Нагадаємо, 22 листопада в Україні відзначалася восьма річниця початку помаранчевої революції на майдані Незалежності. Віктор Ющенко, який був один з ідеологів Майдану, цю подію проігнорував.

Вчора на майдані Незалежності під час святкування річниці помаранчевої революції Віктору Ющенку кричали "Ганьба!", а новообраний народний депутат Олександр Бригинець назвав його першою тушкою українського народа.

Досьє на Віктора Ющенко

Євген Головаха: Головна помилка лідерів Майдану - це вони самі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини