RU

Ющенко теж не поїде до Януковича в Ялту - вибрав Буша

04.05.2012, 17:20
Ющенко теж не поїде до Януковича в Ялту - вибрав Буша - Фото
Віктор Ющенко
Третій президент України (2005-2010 рр.) Віктор Ющенко не збирається на саміт лідерів країн Центральної та Східної Європи в Ялті. В цей час у нього запланований візит в США на запрошення 43-го президента Джорджа Буша. Про це Українській правді повідомила прес-секретар екс-президента Ірина Ванникова.

"Віктор Андрійович не збирається на саміт до Ялти. Це не входило в його плани", - сказала вона.

Прес-секретар повідомила, що в цей час Ющенко збирається відвідати Вашингтон на запрошення Джорджа Буша. "Інститут Буша планує велику програму, присвячену темі свободи й демократії", - пояснила Ванникова.

Вона додала, що Ющенко і не планував брати участь в саміті в Ялті, "так як поїздка в США на запрошення Джорджа Буша була запланована ще в минулому році".

Нагадаємо, вже 12 європейських президентів - Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Болгарії, Словенії, Естонії, Латвії, Хорватії, Албанії, Угорщини, Боснії і Герцеговини - відмовилися їхати на ялтинський саміт за участю українського президента Віктора Януковича. Деякі з них прямо заявили, що причина їх відмови від саміту - ситуація навколо Юлії Тимошенко. Інші послалися на напружений графік або інші справи.

Крім того, німецькі ЗМІ розповсюдили інформацію, що канцлер Німеччини Ангела Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнена Тимошенко.

В МЗС України сподіваються, що ця інформація є не правдивою. "Хотілося б вірити, що йдеться просто про газетну качку. Як і в ситуації з президентом ФРН, який спочатку не планував приїжджати на саміт Центральної Європи, а не скасував візит з політичних мотивів, як повідомили на минулому тижні деякі ЗМІ", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Свою згоду відвідати Ялту дали президенти Польщі, Словаччини й Молдови.

Волошин раніше також заявив, що кількість президентів, які прибудуть на саміт, не має вирішального значення, але краще було б, щоб європейські лідери спілкувалися з українським президентом, а не ухилялися від діалогу. "Краще, якби всі приїхали. Але хіба зустріч президентів України і Польщі - це не важливо? Потрібен діалог. Ми не будемо, як деякі наші сусіди, відкликати своїх послів у відповідь на певні дії Євросоюзу. Ми такими дурницями не займаємося", - сказали в МЗС.

Досьє на Віктора Ющенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини