RU

Ющенко піде у Верховну Раду за списком

09.07.2012, 09:46
Ющенко піде у Верховну Раду за списком - Фото
Віктор Ющенко
Третій президент України, лідер партії Наша Україна Віктор Ющенко на виборах до Верховної Ради буде балотуватися за списком своєї партії. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Коммерсант-Україна.

Якщо я піду по мажоритарці, то складеться враження, що я не вірю у колективну перемогу, а це не так! Я вірю, що у нас успішний проект. Тому я обмежую свою місію тим форматом, де зручніше за все буде експлуатувати ім'я президента Ющенка. І я вже сказав: я не вимагаю свого перебування ні на першому місці, ні на сотому ", - заявив Ющенко.

При цьому екс-президент не проти очолити список, але він не хоче, "щоб склалося враження, що для мене самоціль - потрапити в парламент". "У мене такої самоцілі немає", - підкреслив він.

Відповідаючи на недавню репліку свого давнього соратника Романа Безсмертного про те, що "Ющенку треба взяти паузу, оточення Ющенка має чесно пояснити йому, що його присутність в будь-якому проекті зводить результат до нуля", Ющенко сказав: "Роман Петрович висловлює багато ідей, і він в черговий раз неправий. Я не хочу зараз здаватися нескромним, але я повинен пояснити свої амбіції. Я з 1993 року 8 років очолював Нацбанк. Я прийняв його, коли платіжна система була паралізована, у нас не було ні цента резервів, була чужа валюта, і не було банківського нагляду. І я провів реформи, створивши кращу в Європі платіжну систему і банківську систему, не знала з тих пір системних криз ... "

Реагуючи на спробу журналіста повернутися до теми питання, Ющенко випалив: "Ви хочете почути мою відповідь або хочете запитати і піти?! Тоді можна на цьому й закінчити! А якщо ви хочете зрозуміти мою відповідь, то наберіться терпіння і слухайте!"

Ющенко продовжив: "Я зробив з Нацбанку те, чого до мене ніхто не робив, і смію вам сказати: я - професіонал".

Після того, як екс-президент перерахував всі свої заслуги перед українським народом, журналіст втретє повторив питання про антирейтинг Ющенка і те, що він може нашкодити партії.

Ющенко відповів: "Я не буду "присутнім" в проекті, я буду його очолювати! І я пропоную вам, українцям, альтернативу "ширки". Вам це не потрібно? Ваше право. Але дайте мені можливість сказати через чотири місяці: дорога українська громадо, ви питаєте, чому влада така? Не питайте. У вас був вибір, ви його не зробили, і це - ваша відповідальність".

Відповідаючи на питання, чи не є створення ще однієї колони опозиції розпиленням опозиційних сил, Ющенко відповів, що це не так. "Склеюванням супер-гіпер-опозиції ви втрачаєте до 14% підтримки. У людей не вкладається в голові, як можна об'єднати такі різні речі", - сказав він.

Досьє на Віктора Ющенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини