RU

Ющенко заявляє, що не подасть руку Тимошенко

06.01.2010, 10:56

Ющенко заявляє, що не подасть руку Тимошенко

Президент України Віктор Ющенко заявив, що не може підтримати політику Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і через це не подасть їй руку як політичному партнеру.

"Я не поважаю її цінностей, її світогляду, її непатріотичності", - цитує В.Ющенка його офіційний сайт. Він зупинився на позиції Прем'єра щодо ключових національних питань.

Зокрема глава держави нагадав, що Ю.Тимошенко так і не висловила свого ставлення до трагедії у Грузії. "Я не розумію того, що Прем'єр України не може слова сказати, як вона ставиться до того, що суверенна держава за три дні втратила 20% національної території", - сказав Президент.

"Вперше ми стали свідками того, як одна із суверенних країн втратила цілісність. Йдеться не про Грузію. Не питайте, по кому дзвонить дзвін. Він дзвонить по нас. По кожному", - зазначив В.Ющенко. "Якщо ми комусь дозволяємо робити ревізію фундаментального принципу міжнародного права, ми дозволяємо робити ревізію власних цінностей", - додав він.

Також Президент звернув увагу на ставлення Прем'єра до НАТО. "Коли ви в останнє чули від Прем'єр-міністра слово "НАТО"? Чому кляп у роті Прем'єр-міністра держави, яка у XX ст. п'ять разів втрачала незалежність? Хіба у нас уроків недостатньо було? Або ми думаємо, що те, що ми 18 років живемо, - так це вічність?" - заявив Президент.

Крім того, В.Ющенко звернув увагу на відсутність у Ю.Тимошенко позиції щодо виведення Чорноморського флоту з України. "Коли ви в останнє чули від Прем'єр-міністра її позицію щодо 28 травня 2017 року - останнього дня присутності Чорноморського Флоту в Україні? Чи ця тема поганенька для нас? Чи ми не розуміємо, що це чинник дестабілізації країни? Це не політика проти Росії, це політика на підтримку своєї нації", - наголосив Президент.

"І політична сила, яка мовчить з таких питань, - це біла секта", -зазначив В.Ющенко.

Також глава держави нагадав, що саме газові контракти Ю.Тимошенко поставили під загрозу енергетичну незалежність України. Він акцентував, що саме завдяки Прем'єрці країна не має трьох міністрів. "У нас немає Міністра фінансів півтора року, вісім місяців у нас немає Міністра закордонних справ (з жовтня 2009-го пост Міністра закордонних справ займає Петр Порошенко, - ред.), півтора року немає Міністра оборони. Їх відправила у відставку Прем'єр-міністр", - наголосив Президент.

"Це антидержавні, антинаціональні інтереси. Я не можу підтримувати таку політику. Так не може чинити мій партнер", - підбив підсумки він.

Віктор Ющенка: біографія та добірка новин >>>

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини