RU

Ющенко заявив, що Україна не є загрозою для Росії

03.04.2009, 08:25

Ющенко заявив, що Україна не є загрозою для Росії

Україна не є загрозою для Росії. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко в ексклюзивному інтерв'ю радіостанції "Ехо-Москви".

"Україна є загрозою для Росії? Ні. Ми говоримо про те, що наша держава на рівні Конституції забороняє розміщення на своїй території іноземних баз. Таким чином, ми даємо відповідь, що на нашій землі ніколи не буде будь-чиїх військових утворень. Друге. Тринадцять-чотирнадцять років тому ми зробили безпрецедентний для світу крок, коли три тисячі ядерних боєголовок вивезли зі своєї території. У Росію, до речі. І цим сказали, що більше на цій території ніколи не буде другого типу загрози для будь-якої країни, в тому числі й для Росії, ядерної зброї. Таким чином, у нас ніколи не буде будь-чиїх баз, у нас ніколи не буде своєї чи чужої ядерної зброї", - наголосив В.Ющенко.

При цьому говорячи про взаємодію України і НАТО, В.Ющенко вказав на те, що НАТО - це передусім політичний клуб. "Давайте звернемо увагу, що НАТО - це не блок, в якому є армія, це не блок, в якого є літаки, танки, бомби, ядерні блоки. Це політичний клуб, у якого працює один принцип. Це не загроза проти когось. Цей клуб, який приймає відповідальність за цілісність територіальну і суверенітет кожної держави, яка в нього увійшла. Це клуб, який відповідає на загрозу, яка приходить, а не на загрозу, яка виходить. І тому, якщо ми повинні бути чесними перед своїми народами, Європа може знайти тільки одну форму своєї безпеки - формування колективної безпеки", - вказав Президент.

"Формування біполярного протистояння. Повертатися знову до гонки, з якої ми 20 років вийшли, вибачте, без штанів? В Україні немає газу, нафти. Наша економіка не з двох труб складається, у нас дуже складна економіка. Нам гроші даються дуже дорого. І тому говорити про те, що через військову самодостатність можна ефективно виписати модель стабільності, територіальної цілісності - ця заява могла бути просто нещирою", - відзначив В.Ющенко.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини