RU

Ющенко закликає не допустити загострення конфлікту в Придністров'ї

20.08.2008, 15:52

Президенти України та Румунії заявляють про необхідність урегулювання придністровського конфлікту, щоб не допустити розвитку грузинського сценарію на цій території. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на спільній прес-конференції в середу за підсумками зустрічі зі своїм румунським колегою Траяном Бесеску.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Ющенко вважає, що світ має зробити висновки з конфлікту в Грузії. Зараз необхідно вжити всіх можливих заходів для того, щоб не допустити загострення замороженого конфлікту в Придністров'ї. За його словами, грузинсько-осетинське озброєне протистояння породжене "замороженим конфліктом" на цій території, і тому зараз є ризик розвитку подібних сценаріїв на інших неблагополучних територіях. "Ми маємо бути віддані врегулюванню придністровського конфлікту. Нам необхідно його почати ефективно розморожувати", - сказав В. Ющенко.

Президент Румунії Т. Бесеску погодився з українським Президентом у питанні можливості виникнення такого ризику. Водночас, він вважає, що наразі загострення придністровського "замороженого конфлікту" не актуальне, оскільки це питання контролюють Кишинів, Київ та Москва. Він також повідомив, що має намір звернутися до ЄС і НАТО з проханням виробити окреме рішення для того, щоб ці "заморожені конфлікти" було розморожено в рамках територіальної цілісності держав.

Нагадаємо, Придністров'я, як і Абхазія з Південною Осетією, оголосило про незалежність після розпаду Радянського Союзу і збройного конфлікту з Молдовою. Кишинів пропонує регіону автономію у формі республіки, але Тирасполь наполягає на рівноправності сторін.

Досьє на Віктора Ющенка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини